مسئله فلسطین، قابل معامله نیست

مسئله فلسطین، قابل معامله نیستبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه هماهنگی برگزاری راهپیمایی روز قدس در بهاباد با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی و مسئولین ادارات مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) با بیان اینکه مسئله اشغال فلسطین فقط بحث آب و خاک نیست بلکه یک حرکت عمیق مزورانه استعماری است گفت: متأسفانه با غفلت مسلمانان و کمک دولتهای استعماری شرق و غرب، صهیونیست ها توانستند در فلسطین حاکم شوند و اسرائیل را به وجود بیاورند.

"عباس اقبال" افزود: اسرائیل آمد و نام فلسطین را از روی نقشه حذف کرد و متأسفانه سازمان ملل هم اسرائیل را به رسمیت شناخت.

وی خاطرنشان کرد: اسرائیل اکنون یک غده سرطانی است و  اگر با آن مقابله نکنیم نه تنها کشورهای اسلامی بلکه کل جهان را آلوده خواهد کرد.

 اقبال روز قدس را یكی از روزهای تاریخ دنیای اسلام دانست که زنده نگهداشتن آن موجب اتحاد و وحدت مسلمان می گردد و باعث می شود مسلمین بجای تمرکز بر مسائلی که تفرقه آنها را بدنبال دارد بر این مسئله اصلی و قدرت و توان خود را برای آزادی قدس و فلسطین متمرکز نمایند.

وی افزود: به نظر ما مسئله فلسطین، قابل معامله نیست و تنها یک راه حل دارد و آن آزادی فلسطین است و این فقط توسط مردم مسلمان محقق می شود.

فرماندار بهاباد با اشاره به نام گذاری آخرین جمعه از ماه مبارک به نام روز قدس توسط امام راحل گفت: امام با این ابتکار حکیمانه کاری کردند تا مسلمانان از این موضوع مهم غفلت نکنند؛ لذا لازم است این روز با وحدت هرچه بیشتر و باشکوهتر از سال های قبل برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر توجه جمهوری اسلامی به موضوع فلسطین نبود امروز خاورمیانه در چنبره اسرائیل غاصب قرار داشت؛ اما حرکت مردم ایران و رهبری های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری نه تنها باعث جلوگیری از بلندپروازی های رژیم غاصب اسرائیل گردیده بلکه همواره خواب اسرائیل آشفته شده و احساس فرغت نمی کند و انشاا... مبارزه با این رژیم طبق فرمایشات امام خمینی(ره) تا نابودی كامل آن ادامه خواهد داشت. 

در ادامه جلسه در خصوص هرچه بهتر برگزاری راهپیمایی روز قدس بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. 

مراسم راهپیمایی روز قدس در بهاباد جمعه 19 تیرماه ساعت 11صبح از مقابل مسجد انقلاب تا مسجد جامع برگزار خواهد شد.