مسائل و مشکلات کشاورزی روستای کمکوئیه مورد بررسی قرار گرفت

مسائل و مشکلات کشاورزی روستای کمکوئیه مورد بررسی قرار گرفتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی بخشداری آسفیچ؛ مسائل و مشکلات کشاورزی در روستای کمکوئیه در جلسه ای به ریاست بخشدار آسفیچ و باحضور رئیس جهاد کشاورزی شهرستان، شورای اسلامی و دهیار و جمعی از کشاورزان در محل مسجد جامع روستای کمکوئیه مورد بررسی قرار گرفت.

"محمد باقری" بخشدار آسفیچ در این جلسه مطالبی در خصوص بخش کشاورزی و اهمیت آن در ایجاد اشتغال، کاشت گیاهان کم آبخواه و با صرفه اقتصادی، تولید و کسب در آمد برای کشاورزان و لزوم حمایت از بهره برداران بخش کشاورزی بیان نمود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد هم بر ضرورت آشنایی و بالا بردن سطح دانش و اگاهی کشاورزان به ویژه کاشت گیاهان دارویی و کم آبخواه و با صرفه اقتصادی از جمله کشت گل محمدی و زیره سیاه تأکید نمود.

"علی اکبر رحمتیان" در خصوص صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی گفت: طرح لوله گذاری آبیاری کم فشار در این روستا با همکاری کشاورزان اجرا خواهد شد.

در ادامه موضوعات و مسائل حوزه کشاورزی روستای فوق از جمله قنوات، توجه جدی به آموزش بهره برداران بخش کشاورزی برای ترویج آبیاری تحت فشار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید.