مسائل و مشکلات شهرستان در زمینه مخابرات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت

مسائل و مشکلات شهرستان در زمینه مخابرات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز 31 تیرماه98 در جلسه ای با حضور سرپرست مخابرات استان یزد، فرماندار بهاباد و بخشداران مرکزی و آسفیچ مسائل و مشکلات شهرستان در زمینه مخابرات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی برای بهینه سازی و تقویت زیرساخت های ارتباطی شهرستان اتخاذ گردید.

فرماندار بهاباد در این دیدار به بیان مشکلات مخابراتی شهرستان از جمله آنتن دهی ضعيف شبکه های تلفن همراه در بعضی نقاط شهرستان، نبود اينترنت پرسرعت در برخی روستاها و همچنين گسترش شبكه فيبر نوری پرداخت و  خواستار رفع مشکلات موجود ارتباطی در محورهای مواصلاتی و روستاهای شهرستان شد.

"محمدمهدی خانی زاده" با تشکر از اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکل توسعه تلفن ثابت در خیابان چمران، پاسداران و محله امین آباد بر رفع این مشکل در مسکن مهر، واحدهای مسکونی بنیاد مسکن، بهزیستی، محله ابوالفضل محمدآباد، شهرک امام علی(ع) احمدآباد و تقویت پوشش تلفن همراه در جاده بهاباد ـ بافق و بهاباد ـ راور تأکید نمود.

پوشش اینترنت 3G در روستاهای بخش مرکزی و مناطق گردشگری از جمله ده عروس و همیجان و روستاهای کویجان تا بنستان از دیگر مواردی که وی بیان نمود.

سرپرست مخابرات استان یزد گفت: امسال برای شهرستان بهاباد 13 پروژه مخابراتی در نظر گرفته شده است؛ یکی از پروژه های مهم استانی که در شهرستان بهاباد اجرا می شود، اجرای فیبر نوری بهاباد ـ چادرملو و تقویت پوشش ارتباطی روستاهای این مسیر است که باعث تکمیل حلقه فیبر نوری در استان می شود. 

"محمدرضا زارع"با بیان اینکه ثبت نام غیر حضوری تلفن ثابت در استان از طریق وبگاه www.tci.ir در حال انجام است، خواستار ثبت نام متقاضیان به ویژه در روستاها شد و گفت: روستاهایی نزدیک به 50 نفر متقاضی داشته باشند در اولویت ما قرار دارد.