مسائل و مشکلات بیمارستان حکیم بهابادی مورد بررسی قرار گرفت

مسائل و مشکلات بیمارستان حکیم بهابادی مورد بررسی قرار گرفتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان حکیم بهابادی صبح امروز سه شنبه 10 مهرماه 97 با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و هیئت همراه، فرماندار بهاباد، اعضای شورای اسلامی شهر بهاباد، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، رئیس بیمارستان و مدیر بیمارستان حکیم بهابادی در محل این بیمارستان برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد با تأکید بر ضرورت هرچه سریعتر تحول اساسی در بیمارستان حکیم بهابادی گفت: رویکرد اصلی و دغدغه شهرستان را در توسعه و خدمات رسانی در حوزه بهداشت و درمان گذاشتیم و در این زمینه آماده هرگونه همکاری در جهت رفع نیازهای این بیمارستان هستیم.

"محمدمهدی خانی زاده" با تأکید بر لزوم فراهم نمودن ماندگاری پزشکان در بیمارستان گفت: یکی از مطالبات مردمی حضور مرتب و منظم پزشکان متخصص و مجرب است که باید با فراهم نمودن برخی مشوق ها، زمینه حضور و ماندگاری آنها را فراهم نمود.

وی افزود: در صورت تجهیز و حضور پزشکان متخصص می توان از شهرستان های همجوار نیز بیماران را جذب نمود تا از خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان نیز بهره مند شوند.

خانی زاده به یکی دیگر از درخواست های مردمی جهت اعزام مستقیم بیماران اورژانسی به بیمارستان های یزد اشاره نمود و تصریح کرد: بیمارانی که اعزام می شوند ابتدا به بیمارستان بافق برده می شوند و متأسفانه در آنجا هم برای برخی بیماران نمی توانند کاری انجام دهند و باعث معطلی بی فایده و چند ساعته بیمار نیز می شود؛ لذا باید اقدامی در این رابطه صورت گیرد تا حداقل مشکلی به مشکلات بیمار اضافه نشود.

حضور پزشکان متخصص داخلی و اطفال، زنان و زایمان، قلب و عروق ، کاردرمانی، راه اندازی اتاق جراحی و تعیین تکلیف زمین احداث ساختمان جدید بیمارستان حکیم بهابادی از دیگر مواردی بود که فرماندار مطرح نمود.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم به بیان دیدگاه های خود در حوزه بهداشت و درمان پرداخت و گفت: هدایت سرمایه گذاری دولت در بحث بهداشت و درمان به سمت مناطق محروم ضروری می باشد؛ چون بخش خصوصی در این مناطق به خاطر پایین بودن درآمد، حاضر به سرمایه گذاری نیست.

"محمود نوری شادکام" با تأکید بر اینکه مردم نباید دغدغه مشکلات بهداشتی داشته باشند گفت: باید این اطمینان را در مردم ایجاد کنیم که بهترین خدمات بهداشت و درمان را در خود شهرستان می توانند بگیرند و اگر این امکان مقدور نباشد شرایط را باید برای ارائه خدمات به بیماران در نزدیکترین مرکز و در صورت لزوم در کمترین زمان در مرکز استان فراهم نمود.

ضرورت رشد کیفیت و کمیت ارائه خدمات به مردم، برنامه ریزی برای حضور و ماندگاری پزشکان متخصص، تجهیز و ساماندهی وضعیت بیمارستان، جداسازی اورژانس، آزمایشگاه و کلینیک پذیرش و بستری بیماران از برخی مواردی بود که وی مطرح نمود.

در ابتدای این جلسه رئیس و مدیر بیمارستان حکیم بهابادی گزارشی از تجهیز بیمارستان و اقدامات صورت گرفته و کمبودها و نیازهای این بیمارستان را مطرح نمودند.

 

گفتنی است قبل از این جلسه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به همراه فرماندار بهاباد از بخش های مختلف این بیمارستان و پرورژه های در دست اجرا از جمله احداث دو واحد مسکونی در حال احداث جهت پزشکان و احداث کلینیک تخصصی در محل بیمارستان حکیم بهابادی بازدید نمود.

 

اعلام نظر کارشناسی و فنی در رابطه با دو نقطه پیشنهادی زمین احداث ساختمان جدید بیمارستان حکیم بهابادی ظرف ده روز آینده توسط دانشگاه علوم پزشکی یزد، اختصاص یک پزشک متخصص اطفال و یک متخصص داخلی تا اواخر آبان به بیمارستان بهاباد، حضور هفته ای دو روز متخصص قلب و عروق و حضور هفته ای سه روز متخصص زنان جهت ویزیت بیماران در بیمارستان بهاباد، پیگیری و حصول نتیجه جذب نیروهای خدماتی، کاردرمانی و فیزیوتراپ تا پایان سال جاری، تجهیز و راه اندازی اتاق عمل بیمارستان تا پایان سال 97 و پیش بینی و آموزش نیروهای مورد نیاز آن، تکمیل دو واحد ساختمان پزشکان بیمارستان با مساعدت فرمانداری و تجهیز این واحدها توسط دانشگاه علوم پزشکی، در اختیار قرار دادن دو دستگاه فتوتراپی تلسکوپی و دو دستگاه فتوتراپی معمولی به بیمارستان، راه اندازی و تجهیز اتاق های CCU و ICU با همت مسئولین بیمارستان و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری چهار کارگاه آموزشی برای پرسنل و پرستاران بیمارستان  و اعزام مستقیم بیماران به بیمارستان های یزد طبق تشخیص پزشک بیمارستان و با مجوز دانشگاه علوم پزشکی از مصوبات این جلسه بود.