مسابقه ساخت سازه های نجات تخم مرغ در بهاباد برگزار شد

مسابقه ساخت سازه های نجات تخم مرغ در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مسابقه ساخت سازه های نجات تخم مرغ در بهاباد از سوی اداره آموزش و پرورش بهاباد و در محل هنرستان الزهرا برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تجلیل از دانش آموزان شرکت کننده، دست اندر کاران و مجریان این مسابقه، برگزاری چنین مسابقاتی را باعث شکوفایی استعداد دانش آموزان دانست.

"عباس اقبال" با ارائه مثال هایی از مخترعان و مبتکران بزرگی که باعث تحول در جهان شده اند جرقه و شروع این اختراعات و تحولات بزرگ را از همین برنامه ها دانست که می تواند خودباوری را در نوجوانان نهادینه کند.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر جوانان ایرانی در زمینه های مختلف از دانش آموزان خواست تمام تلاش و کوشش خود را در استفاده از همه امکانات به کار گرفته تا شاهد اعتلاء شهرستان و نیز کشور در زمینه های مختلف باشیم.

اقبال با بیان اینکه ایرانی از نظر هوش چیزی از غربی ها کم ندارد گفت: اعتماد به نفس، اراده قوی و شکست ناپذیری از عواملی است که با داشتن آنها و حتی با بهره هوشی متوسط می توان کارهای بزرگی انجام داد که حتی منشاء تحولات بزرگی در جهان باشد.

در این مسابقه بیش از 60 گروه شرکت کننده از دانش آموزان دختر مقاطع مختلف این شهرستان با پرتاب تخم مرغ از ارتفاع 10 متری سازه های خود را امتحان نمودند و در پایان از هشت سازه برتر با نظر هیات داوران تجلیل شد.