مرکز نیکوکاری شهدای بخش آسفیچ بهاباد افتتاح شد

مرکز نیکوکاری شهدای بخش آسفیچ بهاباد افتتاح شدبه گزارش روابط عمومی فرماندرای بهاباد؛ همزمان با هفته وحدت و به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع)، روز چهارشنبه 22 آبان 98 با حضور فرماندار بهاباد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، بخشدار آسفیچ و تعدادی از مسئولان محلی، مرکز نیکوکاری شهدای بخش آسفیچ افتتاح شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تأکید بر نقش محوری مردم در فعالیت های اجتماعی گفت: امید است با همت مردم منطقه آسفیچ و با فعالیت این مرکز نیکوکاری، شاهد کاهش فقر و رفع محرومیت منطقه باشیم.

"محمدمهدی خانی زاده" با اشاره به اهمیت توانمندسازی خانواده های نیازمند و تلاش برای ارتقای زندگی آنان افزود: موضوع فعالیت های جهادی نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا با همت و همدلی مسئولان و مردم شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و در نتیجه افزایش سطح رفاه مردم باشیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با اظهار اینکه  مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت و گسترش است گفت: ترویج فرهنگ نیکوکاری، شناسایی نیازمندان واقعی و معرفی آنان به این نهاد از  دیگر اهداف این مرکز است.

"محسن علیزاده" افزود: مرکز نیکوکاری واحدی مردمی است که دارای هیات عامل است و اعضای آن به  صورت افتخاری در محلات و روستاها با تمرکز بر مساجد و با محوریت مسجد محله برای توسعه مشارکت های مردمی و ارائه خدمت به نیازمندان و محرومان با نظارت کمیته امداد فعالیت می کند.

وی گفت: افزایش اعتماد عمومی و مردمی شدن حمایت های اجتماعی این نهاد، شناسایی نیازمندان، جذب خیران هر محله، پیوند نیازهای محرومان با توانمندی های خیران، استفاده از حضور و تخصص مردم از برخی کارکردهای مراکز نیکوکاری است.

همچنین از سوی فرمانداری بهاباد مبلغ ۶۰ میلیون ریال به این مرکز جهت راه اندازی و کمک به نیازمندان اهدا شد.

در حال حاضر چهار مرکز نیکوکاری در این شهرستان در حال فعالیت هستند .

مرکز بخش آسفیچ در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شهر بهاباد قرار دارد و از مناطق محروم این شهرستان است .