مردم شهر بهاباد می توانند زمستان امسال را بدون دغدغه سپری کنند/پوشش 100 درصدی جمعیت شهری استان یزد از نعمت گاز طبیعی

مردم شهر بهاباد می توانند زمستان امسال را بدون دغدغه سپری کنند/پوشش 100 درصدی جمعیت شهری استان یزد از نعمت گاز طبیعیمعاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم رسمی افتتاح خط انتقال گاز به شهرستان بهاباد به طول 70 کیلومتر در جمع خبرنگاران گفت: پروژه گازرسانی به بهاباد به عنوان آخرین پروژه گازرسانی در استان یزد با موفقیت به اتمام رسیده و با افتتاح آن، امروز ۱۰۰ درصد مردم استان یزد و در نهایت شهر بهاباد از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

"حمیدرضا عراقی" افزود: به صورت همزمان امروز ۲۵ روستا در شهرهای مختلف استان یزد گازرسانی می شوند که مجموعه این کار 70 کیلومتر خط انتقال گاز بوده که از بافق تا بهاباد به قطر 20 اینچ ادامه پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درباره هزینه اجرای طرح اظهار کرد: بخشی از هزینه اجرای طرح بر عهده ی بخش خصوصی صنایع استان یزد قرار داشته و مقدار زیادی از هزینه این پروژه نیز بر حسب وظیفه توسط شرکت ملی گاز ایران تأمین شده است.

معاون وزیر نفت در امور گاز تصریح کرد: مردم شهر بهاباد مشترک گاز طبیعی هستند و می توانند زمستان امسال را بدون دغدغه سپری کنند که امیدوارم قدر این نعمت خدادادی را بدانند و از آن به صورت بهینه استفاده نمایند.

عراقی در ادامه گفت: حدود ۶۵ میلیارد تومان هزینه خط انتقال، حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه شبکه شهری و حدود ۲۰ میلیارد تومان برای ۲۵ روستا هزینه شده که مجموعه اینها ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه را در بر داشته است.