مردم بهاباد با پشتکار و وحدت برای توسعه اقتصادی شهرستان اقدام کنند/رشد و توسعه یک کشور در گرو داشتن انسان های توانمند است

مردم بهاباد با پشتکار و وحدت برای توسعه اقتصادی شهرستان اقدام کنند/رشد و توسعه یک کشور در گرو داشتن انسان های توانمند استمعاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم افتتاح و بهره برداری رسمی از خط انتقال گاز به شهرستان بهاباد گفت:  بهاباد منطقه ای است که در آن با همت و همکاری مردم و مسئولین منطقه موفق شدیم این پروژه بزرگ را به نتیجه برسانیم.

"حمیدرضا عراقی"  افزود: از ابتدای این انقلاب، این باور غلط در ما شکل گرفته که تنها باید خدمتگزار باشیم، در صورتی که در کنار خدمتگزار بودن، باید انسان های توانمند را نیز پرورش دهیم به نحوی که بتوانند در سخت ترین شرایط رشد کنند؛ کشوری رشد می کند که انسان های توانمند داشته باشد.

معاون وزیر نفت در امور گاز ادامه داد: گاز بستر و محور توسعه است و بر همین مبنا است که می تواند در دیگر بخش های زیربنایی کشور نیز نقش خود را به خوبی ایفا کند؛ باید با فکر، ایده و خلاقیت، اشتغال ایجاد کنید.

وی با تأکید بر اینکه ایرانیان مردمی با پیشینه و تاریخ ادب و مهربانی هستند، ادامه داد: با دشمنی با دیگران نمی توان کاری انجام داد، ضمن آن که بدون حضور سرمایه گذاران نمی توان طرح های بزرگ را در کشور اجرایی کرد، این در حالی است که بسیاری از مردم تصور می کنند سرمایه گذاران مملکت را تصرف کرده اند، در حالی که این تصور اشتباه است در واقع تنها زمانی که دست به دست دهیم، می توانیم پروژه های بزرگ و ملی را در کشور اجرایی کنیم.

 

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه این که امروز سالگرد تدوین منشور شهروندی است، اظهار کرد: مردم باید حق خود را تمام و کمال بگیرند.

 

وی در پایان ضمن تبریک به مردم شهر بهاباد و تشکر از مسئولین منطقه، شرکت انتقال گاز ایران، شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و  استانداری بابت همراهی با شرکت گاز استانی و نیز شرکت ملی گاز ایران، اظهار داشت: ما باید به سرمایه داران ملی کمک کنیم تا در کشور به ایجاد کار و اشتغال بپردازند و از این منظر انسان هایی توانمند را پرورش دهند.

 

عراقی توانمند کردن تمام مردم را یکی از مهمترین اولویت های اجرایی در جامعه اسلامی برشمرد و گفت: جامعه ای که توانمند باشد به تمام اهداف خود رسیده و همیشه سرافراز خواهد بود.

 

وی با اشاره به ضرورت جذب سرمایه گذاران برای توسعه اقتصادی، تصریح کرد: گاز بستر ایجاد زمینه های توسعه و اشتغال پایدار در حوزه های مختلف است.

 

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این که بعد از افتتاح طرح گازرسانی شهرستان بهاباد زیرساخت توسعه اقتصادی در این شهرستان فراهم شده است، گفت: مردم بهاباد باید با پشتکار و وحدت اقدامات لازم برای توسعه بیش از پیش اقتصادی این شهرستان را انجام دهند.