مراسم گلبانگ انقلاب در بهاباد برگزار شد

مراسم گلبانگ انقلاب در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت فرارسیدن یوم الله 12 بهمن و سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی همزمان با سراسر کشور زنگ گلبانگ انقلاب در مدارس سطح شهرستان بهاباد به صدا در آمد.

این مراسم به صورت نمادین و با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولین ادارات و نهادها، فرماندهان نظامی و انتظامی و دانش آموزان در سالن ورزشی ولایت شهرستان بهاباد برگزار شد.

پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه وحدت و همدلی ملت ایران و اطاعت از امام راحل است

در این مراسم فرماندار بهاباد در سخنانی با تبریک 12 بهمن سالروز ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی و آغاز برنامه های دهه مبارک فجر گفت: دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه وحدت و همدلی ملت ایران و اطاعت از امام راحل است.

امروز بدون موافقت مسئولین ایران تصمیمات ابرقدرتها ابتر خواهد بود

عباس اقبال گفت: قرآن کریم پس از دعوت مردم به اعتصام به حبل الهی، گذشته را یاد آور می شود که مردم با هم دشمن و قلبها از هم جدا بود و به همین علت لبه پرتگاه آتش و تباهی قرار داشتند؛ اما به لطف الهی دلها به هم نزدیک شد و مردم با وحدت کلمه، وحدت انقلاب اسلامی را رقم زدند و امروز تأثیرگذاری ملت ایران در حدی است که بدون موافقت مسئولین ایران تصمیمات ابرقدرتها ابتر خواهد بود که نمونه آن شکست طرح خاورمیانه بزرگ آمریکاست.

نظام اسلامی امروز به بهترین الگو برای کشورها و ملت های آزادیخواه جهان بدل شده است

وی افزود: نظام اسلامی امروز به بهترین الگو برای کشورها و ملت های آزادیخواه جهان بدل شده است به همین خاطر دشمنان انقلاب اسلامی از این موضوع عصبانی هستند و تلاش دارند تا با استفاده از ابزارهای مختلف به کشور ما ضربه وارد کنند.

اقبال یادآور شد: دشمنان انقلاب اسلامی با به ثمر نشستن حرکت تاریخی امام راحل تمامی منافع خود را در خطر می دیدند به همین خاطر تحریک قومیتها، جنگ هشت ساله، ترور دانشمندان و مسئولان، تحریم و غیره را به کشور ما تحمیل کردند.

رشد علمی و کسب رتبه جهانی توسط جوانان ایرانی/ میانگین سن دانشمندان هسته ای ما زیر 30 سال است

اقبال افزود: قبل از انقلاب فکر جوانان ما به نحوه پوشیدن لباس و شکل مو بود و فکر می کردند فقط آمریکا و انگلیس و آلمان می توانند علم را فتح کنند؛ ولی امروز به برکت این انقلاب ایرانی اعتماد به نفس عمومی پیدا کرده و می بینیم سطح فکر جوانان ما به جایی رسیده است که رتبه رشد علمی ما سیزدهم جهانی است و میانگین سن دانشمندان هسته ای ما زیر 30 سال است.

فرماندار بهاباد با اشاره با بازدید اخیر رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانو گفت: امروز دستاوردهای بزرگی را به دست آورده ایم و با این پیشرفت علمی در کشور باید خودمان را قبول و باور داشته باشیم که می توانیم جزء کشورهای برتر دنیا در زمینه علمی باشیم.

وی با بیان اینکه باید اندیشه های انقلاب اسلامی به نسل جدید انتقال داده شود تصریح کرد: دشمن آماده و در کمین نشسته تا باورهای دینی و اعتقادی جوانان و نسل جدید را به روش مختلف از آنان بگیرد.

اقبال گفت: یکی از راهکارهای مقابله، ترویج و توسعه دین باوری و انتقال مفاهیم و فرهنگ اصیل انقلابی است که برای به دست آوردن آن از خود گذشتگی هایی زیادی صورت گرفته است و این از خود گذشتگی ها باید به نسل جوان انتقال داده شود.

دشمن به این نتیجه رسیده است که تحریم ها فایده ای ندارد و بایستی مشکلاتش را دور میز مذاکره حل کند

وی در پایان با بیان اینکه دشمن تحریم های خود را از اوایل انقلاب شروع نموده است گفت: تحریم هایی که امروز می بینید ترکش های آخر است؛ به طوری که امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که این تحریم ها فایده ای ندارد و بایستی مشکلاتش را با ما دور میز مذاکره حل کند و همانطور که رهبری معظم و ریاست محترم جمهور اعلام کرده اند نتیجه مذاکرات باید به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران و رفع تحریم ها باشد و انشاالله با درایت تیم مذاکره کننده ما که به فرموده مقام معطم رهبری فرزندان انقلابند چنین خواهد شد.

اجرای سرود همگانی، قرائت شعر و مقاله و گارد پرچم و سرود جمهوری اسلامی و سخنرانی رئیس اداره آموزش و پرورش بهاباد از دیگر برنامه های این مراسم بود.