مراسم گرامیداشت جان باختگان حادثه منا در بهاباد برگزار شد

مراسم گرامیداشت جان باختگان حادثه منا در بهاباد برگزار شدبه مناسبت جان باختن تعدادی از حجاج بیت ا... الحرام که در سرزمین منا به شهادت رسیدند؛ مراسم بزرگداشتی با حضور امام جمعه، فرماندار بهاباد، بخشداران مرکزی و بخش آسفیچ، معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان، فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم در محل مسجد جامع بهاباد برگزار شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد در این مراسم با تسلیت به خانواده های داغدار و همه مردم از خداوند صبر و اجر را برای آنها خواهان شد و گفت: مکه از زمان پیامبران تا بحال باید مکان امن الهی باشد و حتی کوچکترین نگرانی و تعرضی در این مکان مقدس نباید رخ دهد.

سرهنگ زارع تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر همه چیز با بی کفایتی و ظلم آل سعود به هم خورده است و فاجعه منا لکه ننگی برای آل سعود در طول تاریخ خواهد بود و این حادثه نشان دهنده ناتوانی آنان در مدیریت حج دارد.

وی ادامه داد: این بی کفایتی آل سعود از سوی کشورهای اسلامی باید پیگیری و بررسی شود و آل سعود باید پاسخگوی این بی تدبیری باشد.

زارع، به سکوت برخی از کشورهای عربی اسلامی اشاره نمود و گفت: متأسفانه برخی از سران کشورهای منطقه نیز در رابطه با این فاجعه سکوت کردند و یا موضع گیری های ضعیفی داشتند.

وی با بیان اینکه آمریکا همچنان دشمن شماره یک ملت ایران است گفت: جنایت های 60 ساله آمریکا در ایران هرگز از خاطر مردم ایران پاک نمی شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان خاطرنشان کرد: ملت ایران همچنان پای ارزش ها و آرمان های انقلاب و مقابله با استکبار ستیزی که همان اسلام است ایستاده است؛ ما نمی توانیم قسمتی از اسلام را بپذیریم و قسمت دیگر را رد کنیم؛ اسلام چارچوبی دارد و یکی از چارچوب های آن استکبار ستیزی است و هرجا مقابله با استکبار باشد ما در آنجا حضور داریم.

در پایان یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرایی در وصف جان باختگان حادثه منا پرداخت.