مراسم شور نیکوکاری در بهاباد برگزار شد

مراسم شور نیکوکاری در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مراسم شور نیکوکاری با حضور امام جمعه موقت، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در دبستان دخترانه سمیه شهرستان بهاباد برگزار شد.

امام جمعه موقت بهاباد در این مراسم با اشاره به آیه "هل‌اتی" که در قرآن در مورد ایتام و نیازمندان نازل شده، اظهار داشت: امسال باید با شور و اکرام فاطمی نسبت به نیازمندان توجه جدی داشته باشیم و می‌طلبد که توانگران و ثروتمندان در روزهای پایانی سال، دست ضعفا و همشهریان نیازمند خود را بگیرند و به سفارش قرآن کریم عمل کنند.

"حجت‌الاسلام محمد علی اخوان" با اشاره به اهمیت احسان و نیکوکاری در دین مبین اسلام گفت: احسان و نیکوکاری در اسلام از اهمیت ارزنده و والایی برخوردار است.

وی با اشاره به این که احسان و نیکوکاری امری ارزشمند است که ثمرات بسیاری برای او دارد و مسیر زندگی را در خط تعالی قرار می‌دهد، بیان کرد: انسان باید تلاش کند تا همواره یاریگر مستضعفان و نیازمندان باشد.

اخوان با تاکید بر این که حرکت در کار خیر زندگی انسان را در مسیر متعالی و والایی قرار می‌دهد، افزود: همه ما انسان‌ها روزی از این سرای هستی می‌رویم و باید تلاش کنیم تا ره‌توشه‌ای شایسته برای سرای آخرت خود فراهم کنیم.

وی افزود: این دنیا فرصتی برای جمع‌آوری ره‌توشه آخرت است که حرکت در مسیر احسان و نیکوکاری به عنوان حرکتی ماندگار است و باید این فرهنگ ارزنده را در جامعه نهادینه کنیم.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد هم در این مراسم با تأکید بر اینکه تقویت حس نوع‌دوستی با رویکرد اسلامی و محوریت انسانی تکلیف و وظیفه همگانی است، اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری جشن‌های نیکوکاری بتوان کام مددجویان و نیازمندان را در ایام نوروز شیرین کرد.

"رمضان باقری" با اشاره به نام‌گذاری جشن نیکوکاری که مصادف با ایام فاطمیه است است، بیان کرد: به دلیل قرار گرفتن در آستانه ایام فاطمیه جشن نیکوکاری با عنوان اکرام فاطمی، شور نیکوکاری در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان بهاباد برگزار شد.

حسن عبداللهیان رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهاباد هم در این مراسم با گرامی‌داشت هفته احسان و نیکوکاری تاکید کرد: احسان و نیکوکاری ثمرات و برکات فراوانی در زندگی فردی و اجتماعی دارد.

وی گفت: باید تلاش کنیم تا در این ایام فکر نیازمندان و همنوعان بوده و زمینه‌ساز شادی اقشار مستضعف و نیازمند را فراهم کنیم.