مراسم جشن نیکوکاری در مدارس بهاباد برگزار شد

مراسم جشن نیکوکاری در مدارس بهاباد برگزار شد


مراسم جشن نیکوکاری در مدارس بهاباد برگزار شد

مراسم نمادین جشن نیکوکاری با حضور امام جمعه، نماینده مدیر کل کمیته امداد استان، سرپرست بخشدار مرکزی و نماینده فرماندار، جمعی از مسئولین در محل مجتمع آموزشی شهدای کریم آباد برگزار شد.

امام جمعه بهاباد در این مراسم با تبریک هفته احسان و نیکوکاری و گرامی داشت سال‌روز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به آیات و روایات قرآن در ارتباط با انفاق و نیکوکاری اظهار کرد: نیکی به دیگران اصل و محور همه خوبی‌ها و دژ استوار و زکات نعمت‌هاست.

حجت الاسلام سیف‌الله دهقانی گفت‌: نیکوکار در انجام دادن عمل خیر سستی به خود راه نمی‌دهد بلکه در انجام دادن آن مشتاق و حریص است و با ذوق و علاقه وافر و انگیزه قوی بر کارهای خیر و ثواب سبقت می‌گیرد و در راه آن ثابت قدم است.

وی تصریح کرد: انسان نیکوکار فروتن است و کارهای خیر او رنگ و عطر خدایی دارد و هرگز با ریا و تظاهر عمل نیک خود را باطل نمی‌کند و پیوسته در خفا احسان می‌کند تا نیازمند را شرمنده و حقیر نکند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بهاباد گفت: جشن نیکوکاری امسال در 50 مدرسه در سطح شهرستان و 10 پایگاه ثابت و 2 پایگاه سیار در بخش آسفیچ و دهستان جلگه برگزار می‌شود و این پایگاه‌ها، کار جمع‌آوری کمک‌های مردمی در روز جشن نیکوکاری در بهاباد را به عهده دارند.

رمضان باقری افزود: مردم نوع‌دوست و خیر بهاباد سال گذشته مبلغ 320 میلیون ریال در جشن نیکوکاری به نیازمندان کمک کرده‌اند.

وی گفت: این نهاد مقدس با گذشت سی و سه سال از عمر پر خیر و برکتش توانسته در راستای حمایت از محرومان، خودکفایی افراد تحت پوشش و زدودن فقر و محرمیت از جامعه اسلامی گام‌های موثری بردارد.

دانش‌آموزان این مدرسه نمایشگاه از نقاشی و روزنامه‌دیواری با موضوع احسان و نیکوکاری برگزار کردند که مورد استقبال مسئولین قرار گرفت و از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) به 10 نفر از نقاشی‌های برتر جوایز‌ی اهدا شد.