مراسم بزرگداشت شهید الله‌دادی در بهاباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید الله‌دادی در بهاباد برگزار شدمراسم بزرگداشت سردار سپاه اسلام و یادگار دوران دفاع مقدس شهید حاج محمد علی الله دادی از سوی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه و مجمع بسیجیان بهاباد و با حضور امام جمعه، فرمانداربهاباد، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران  و خانواده های  شاهد و ایثارگران و جمع زیادی از مسئولین و مردم ولایت مدار این شهرستان در محل مسجد جامع بهاباد برگزار شد.

حجت الاسلام محمد علی اخوان امام جمعه موقت بهاباد در مراسم بزرگداشت سردار شهید محمدعلی الله دادی با گرامی داشت یاد و خاطره سردار دلاور شهید محمدعلی الله دادی فرمانده پیشین سپاه الغدیر استان یزد و از فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: سردار الله دادی از جامانده های کاروان دفاع مقدس و در آرزوی این بود که به جمع دوستان شهیدش بپیوندد.

امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه شهید الله دادی مدیر و فرمانده ای بود که در همه حوزه های کاری که وارد می شد نبوغ خاص خود را داشت و خلاق و ایده پرداز بود، تصریح کرد: الله دادی مدیر، مجاهد و فرمانده ای بود که در کنار دیگر فرماندهان جبهه مقاومت و حزب الله به مجاهدت پرداخت و با همان ها هم پرواز کرد.

وی به مقام و منزلت شهید و شهادت در اسلام اشاره کرد و گفت: مقام شهادت از ملزومات مقام خلیفه الهی است که قرآن کریم وعده تجلی نور حق را بدان نوید می دهد و این ارث از موالیان و اولیای الهی به ما رسیده است.

وی به انگیزه های شهادت طلبی از نگاه  حضرت علی(ع) پرداخت و افزود: در نگاه امام علی(ع)، مهمترین انگیزه های شهادت طلبی، شوق به لقاءالله، بزرگی روح، دل بریدن از دنیای فانی و دل بستن به حقیقت باقی، اجرای حق و احیای اسلام است و انسان عاشق شهادت با چنین انگیزه هایی، هیچ گونه مصلحت اندیشی را تاب نیاورده و شجاعانه در برابر ستم و دورویی می ایستد.

اخوان تصریح کرد: سردار سرتیپ پاسدار محمدعلی الله دادی از فرماندهان شجاع، مخلص و خردمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که نقش آفرینی های مؤثر وی در دوران دفاع مقدس و سپس در فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد برای همیشه ماندگار و الهام بخش نسل های امروز و فردای میهن اسلامی است.

امام جمعه موقت بهاباد با بیان این مطلب که شهادت سردار الله دادی و جهاد مغنیه، عزم و اراده مقاومت اسلامی در عرصه  مقابله با رژیم صهیونیستی و پی گیری آرمان های اسلام را جدی تر می کند، تصریح کرد: اقدام جنایت کارانه رژیم صهیونیستی در نقض حریم هوایی کشور سوریه بار دیگر نشان  داد که فتنه تروریستی داعش و جریان های تکفیری در چارچوب سیاست ها و برنامه های نظام سلطه و صهیونیسم و با هماهنگی سران کاخ سفید و رژیم اشغالگر قدس، علیه امت اسلامی طراحی شده و برای دست یابی به اهداف و مقاصد شیطانی خود هیچ گونه پای بندی به قوانین بین المللی و اصول اخلاقی و انسانی ندارد.

در ادامه این مراسم سید محمود میرابوالقاسمی رئیس مجمع بسیجیان شهرستان بهاباد با تسلیت شهادت سردار رشید سپاه اسلام شهید محمد علی الله دادی گفت: شهید الله دادی یکی از کسانی بود که آرزوی دیرینه شهادت را داشت و یکی از فرماندهان دلیر و شجاع بود این دلاور، خود را فدای حرم و ناموس اهل بیت(س) و زینب کبری(س) نمود و خون مطهرش نویدی برای آزادی قدس شریف است.

میرابوالقاسمی به خدمات ارزنده سردار شهید الله دادی در سپاه الغدیر یزد خصوصا شهرستان بهاباد اشاره کرد و افزود: شهید الله دادی از جمله افرادی بود که در شهرستان شدن و افتتاح ناحیه مقاومت بسیج بهاباد نقش داشت و خیلی برای افتتاح شهرستان وناحیه مقاومت زحمت کشید و ما یاد و خاطره این شهید دلاور را گرامی میداریم و خدمات صادقانه او را ارج می نهیم. وی علاوه بر اینکه فرمانده بود از او می توان به عنوان استاد اخلاق و ادب نام برد.

رئیس مجمع بسیجیان بهاباد تصریح کرد: سردار الله دادی با گلوله مستقیم پست ترین انسانهای روی کره زمین یعنی صهیونیست های غاصب به شهادت رسید.