مراسم بزرگداشت شهدای دولت و شهیدان رجایی و باهنر در بهاباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدای دولت و شهیدان رجایی و باهنر در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ شب گذشته همزمان با سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر مراسم بزرگداشت شهدای دولت در بهاباد با حضور فرماندار، امام جمعه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مسئولین و اقشار مختلف مردم، شب گذشته در محل مسجد جامع بهاباد برگزار شد.

امام جمعه بهاباد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به مقایسه تشکیل دولت در جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها پرداخت و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، مبتنی بر اسلام و یک سلسله اصول می باشد که با تغییر دولتمردان، اصل آن تغییر نمی کند؛ البته ممکن است شکل و راه های رسیدن به آن ها تحولاتی پیدا کند اما اصل این نظام ثابت می ماند.

حجة الاسلام و المسلمین بشکانی با بیان ویژگی های شخصیتی شهیدان رجایی و باهنر، آنها را الگوی مدیریت در نظام ولایی ایران دانست و گفت: شهیدان رجایی و باهنر با داشتن روحیه خدمتگزاری این باور را داشتند که بهترین عبادت خدمت به بندگان خداوند است.

وی در این رابطه با اشاره به سخنی از حضرت امام خمینی(ره) تصریح کرد: امام راحل در جواب کسانی که شهید رجایی را از لحاظ علم مورد هجمه قرار می دادند فرمودند: رجایی عقلش از علمش بیشتر است.

سخنران این مراسم افزود: شهیدان رجایی و باهنر تا لحظه شهادت برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی کوشیدند و در نهایت در بمب گذاری ساختمان نخست وزیری به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

حجة الاسلام بشکامی خاطرنشان کرد: اگر کسی در این نظام جمهوری اسلامی ایران که امامت ولایت زیربنای آن است و مسئولیتی را قبول می کند هیچ عذری و بهانه ای از این فرد برای کوتاهی در خدمت به مردم پذیرفته نیست.