مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی و اجتماعی شهرستان بهاباد برگزار شد

مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی و اجتماعی شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی اجتماعی شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، امام جمعه، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و مسئولین شهرستان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد برگزار شد.

در این مراسم عباس اقبال فرماندار بهاباد به معرفی علامه آخوند ملاعبدا... بهابادی، مفاخر و اجرای برخی از سنت های گذشتگان پرداخت و بر پاسداری و حفظ این ارزشها تأکید نمود.

حجت الاسلام دهقانی امام جمعه بهاباد هم گفت: شخصی که دارای آداب و رسوم عقلانی و دینی باشد فرهنگ این فرد، فرهنگ انسانی و الهی است و جامعه و شهرستانی که از آداب اسلامی و عقلانی برخوردار باشد آن جامعه عقلانی و اسلامی است.

گفتنی است اهداف برگزاری این هفته افزایش آگاهی­ های عمومی در زمینه تاریخ، جغرافیا، فرهنگ، اقتصاد و کلیه ظرفیت­ ها و جاذبه­ های منطقه و متعاقب آن توسعه پایدار شهرستان می­ باشد.همچنین برگزاری همایش های بزرگداشت مفاخر و جشنواره زعفران در دوره برداشت این محصول که عمدتاً در همین هفته می­ باشد، یکی دیگر از اهداف می باشد.

هفته فرهنگی اجتماعی بهاباد از 15 تا 20 آبان با برنامه­ های متنوع در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

خبر تکمیلی متعاقباً ارسال می گردد.

 

اخبار مرتبط:

ضرورت توزان فرهنگ جغرافیایی با اقتصاد

فرهنگی که از عقل، اندیشه و اخلاق سرچشمه گرفته باشد باعث اتحاد ملی می شود