مدیریت در شرایط سخت هنر است

مدیریت در شرایط سخت هنر استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد به یاد شهید"محمود تیموری" و با حضور خانواده این شهید بزرگوار، فرماندار، امام جمعه، بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای شورای اداری در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از رؤسای ادارات گفت: حقیقتاً با پیگیری مسئولین ادارات شهرستان و محدودیت های اعتباری که وجود دارد کارهای خوبی انجام شده و در حال انجام است.

"عباس اقبال" با بیان اینکه کارکردن با این وضعیت بودجه و اعتبارات مشکل است به مفهوم واقعی مدیریت اشاره نمود و گفت: مدیریت در شرایط سخت هنر است و اگر توانستیم در این وضعیت مدیریت کنیم و کاری انجام دهیم، هنر کردیم؛ اگرچه کار ما نسبت به کسانی که امروز در سوریه و عراق مقابل دشمن جاهل مقاومت می کنند و گاهی خبرهایی از شهادت آنها به ما می رسد هیچ چیز نیست.

وی در ادامه به بیان برخی از کارهای صورت گرفته در شهرستان پرداخت و گفت: در بحث باند دوم بهاباد بافق علیرغم مشکلات بودجه ای که داشت با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان و چادرملو، این کار شروع شد و اکنون فاز اول این پروژه آماده آسفالت است و فاز دوم جمعاً به طول 12 کیلومتر شروع شده است؛ همچنین تاکنون ترانشه برداری گردنه اسفنگ 80 درصد آن انجام شده است.

پروژه گازرسانی به شهرستان هم پیمانکار آن مشخص شده است که تاکنون 60 درصد کارگاه مورد نیاز را تجهیز و ان شاءا... طی 10 روز آینده عملیات اجرای خط انتقال شروع می شود.

آسفالت کمربندی شهید رفیعیان نیز شروع شده است و با همکاری شهرداری و راه و شهرسازی در حال انجام است و در آینده ای نزدیک مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در بحث آب آشامیدنی هم به خاطر مصرف کم آب در فصل زمستان، مشکل آب نداریم به طوری که ای سی آب انتقالی در شبکه شهری حدود 500 شده است.

در رابطه با مخابرات شهرستان، بعضی از محلات با مشکلاتی روبرو هستند که به زودی 400 شماره راه اندازی می شود و بخشی از نیازهای شهرک ولی عصر(عج) و خیابان پاسداران رفع می شود. در روستاها هم سال گذشته بعضی از دکل های مخابراتی راه اندازی شد از جمله منطقه فودیج که امسال نیز برنامه مخابرات این است در مناطق دیگر کوهستانی شهرستان این کار را انجام دهد.

در بحث شبکه دیجیتال صدا و سیما، سال گذشته در  آسفیچ، جلگه و بنستان راه اندازی شد و ان شاءا... به زودی در بنیز هم راه اندازی می شود.

وی در خصوص ارتقای مرکز بهداشتی درمانی به بیمارستان گفت: در رابطه با بیمارستان به مراحل خوبی رسیدیم که باید اصلاحاتی در ساختمان انجام دهیم. علیرغم مشکلاتی که پزشکان در رفت و آمد با این فاصله شهرستان تا مرکز استان دارند دو پزشک متخصص در بخش داخلی و اطفال مستقر شدند و در آینده نیز پزشکان بیشتری اضافه خواهند شد.

در بحث کارخانه گندله سازی پیگیری های زیادی انجام شد؛ مشکل تأمین آب مورد نیازی این کارخانه بود که بین آب منطقه ای و سرمایه گذار گندله هنوز توافق نشده است؛ در این مسئله سرمایه گذار بسیار جدی است و ما در حال پیگیری مشکل آب مورد نیاز کارخانه هستیم.

وی در رابطه با ارتقاء دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری گفت: در بحث دادگستری شهرستان نیز صورتجلسه خوبی با مدیرکل دادگستری تهیه شد و قرار شد ساختمانی برای دادگستری در نظر گرفته شود که امیدواریم بزودی شاهد استقرار دادگستری در شهرستان باشیم.

اقبال در پایان با تأکید بر جلب رضایت مردم گفت: کارها و خدماتی که ارائه می دهید به مردم اطلاع رسانی کنید؛ مردم باید عمق خدمات، مسائل و مشکلاتی که وجود دارد را بدانند تا سطح رضایت مندی آنها بالا برود؛ حتی یک نفر هم نارضایتی پیدا کند برای ما زیاد است.

 

امام جمعه بهاباد هم در این جلسه به پذیرش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی اشاره نمود و گفت: مسئولین باید نسبت به مسئولیتی که به عهده دارند توجه بیشتری داشته باشند؛ چرا که لحظه ای غفلت باعث خسارت جبران ناپذیر در همه مقاطع پیش رو می شود.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی ادامه داد: همیشه باید به مسائل امنیتی، آسایش و آرامش رفاهی مردم و خواسته های به حق آنها توجه داشته باشیم؛ اگر امکان خدمت رسانی و تحقق خواسته های آنها در حال حاضر نیست با آرامش بخشی بیشتر و با زبان محبت آمیز به آنها بگوییم.

وی با بیان اینکه این نظام نشأت گرفته از خون مقدس شهدا می باشد افزود: هرکس در هر پست و مقامی که است باید پاسخگو باشد.

در ادامه جلسه مسئولین ادارات گزارش مختصری از عملکرد و اقدامات صورت گرفته در شهرستان بیان نمودند.

همچنین در ابتدای جلسه از خانواده شهید محمود تیموری تجلیل شد.