محدودیت های کرونایی در بهاباد باتوجه به وضعیت قرمز این شهرستان

محدودیت های کرونایی در بهاباد باتوجه به وضعیت قرمز این شهرستانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد گفت: باتوجه به وضعیت قرمز شهرستان بهاباد و اطلاعیه شماره ۹۹ستاد استانی مقابله با کرونا و مصوبات جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا، محدودیت هایی برای شهرستان بهاباد از امروز 26 دیماه 99 تا اطلاع ثانوی و بهبود شرایط اعلام می‌گردد.

"محمدمهدی خانی زاده" در این رابطه گفت: اصناف گروه یک و مشاغل ضروری از قبیل: نانوایی، سوپر لبنیات، اقلام پروتئینی، میوه و تره بار، برنج وحبوبات، خواربار، تجهیزات پزشکی، عطاری، بخش ارزاق عمومی فروشگاه های بزرگ و  بیرون بر، رستوران ها و فست فودها تا ساعت ۲۰:۳۰ و سایر گروههای صنفی تا ساعت ۱۶:۳۰ با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و در صورت تخلف مطابق مقررات پلمپ خواهند شد.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان بهاباد افزود: آموزش حضوری مدارس، دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، آموزشگاه های خصوصی و حوزه های علمیه تعطیل است.

مهندس خانی زاده با بیان اینکه برگزاری نمازهای جمعه و جماعت و مراسم آیینی لغو و برگزاری هرگونه مراسم سیاسی، اجتماعی، مذهبی، ملی، جشن، ترحیم و تجمع در آرامستان ها بویژه دورهمی خانوادگی در سطح شهرستان به کلی ممنوع است تصریح کرد: ادارات با تشخیص رئیس اداره می توانند با دو سوم نیرو فعالیت نموده به نحویکه هیچگونه خللی در خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود.

وی یادآور شد: ورود خودروهای شخصی با پلاک‌های غیر بومی‌ استان به شهرستان ممنوع و اعمال جریمه با دوربین های نظارتی و مامورین پلیس راهور انجام خواهد شد و تردد خانوادگی با خودرو از ساعت ۱۸ شب ممنوع و تردد کامل خودروها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح ممنوع می باشد.

خانی زاده گفت: از همشهریان عزیز تقاضا می شود در جهت حفظ سلامت خود و خانواده همانگونه که تاکنون همکاری نموده اند، جهت تحقق این مصوبات مشارکت جدی را تا بهبود شرایط داشته باشند. بدیهی است در صورت عدم رعایت مصوبات، با تهدیدکنندگان سلامت عمومی برخورد خواهد شد.