ما در اصول خود هرگز تجدید نظر نمی کنیم

ما در اصول خود هرگز تجدید نظر نمی کنیمبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مراسم رژه اقتدار نیروهای مسلح نظامی، انتظامی و پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان، همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، مقابل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

در این مراسم که با حضور فرماندار، اعضای شورای تأمین، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان، بسیجیان و اقشار مختلف مردم برگزار شد؛ یگان های نظامی و بسیجی از مقابل جایگاه و تمثال امام راحل و مقام معظم رهبری رژه رفتند و به مقام شهدا و امام شهدا ادای احترام نمودند.

 

فرماندار بهاباد در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع هشت ساله از دین، وطن و ناموس آنچنان کتاب بزرگ و پرحجمی است که هرچه صفحات پرافتخار آن را ورق بزنیم تمام شدنی نیست.

"عباس اقبال" با مرور کوتاهی از وضعیت کشور در زمان جنگ گفت: 31 شهریور 1359 در حالی مورد هجوم دشمن بعثی قرار گرفتیم که تازه انقلاب کرده بودیم و در گوشه و کنار کشور شاهد ترور شخصیت های مهم کشور و تحریک مردم برای مخالفت با این انقلاب توسط دشمن بودیم.

 

دشمن با تجهیزات کامل آمده بود اما...

 

وی افزود: دشمن با تجهیزات کامل آمده بود و فکر می کرد با این کشور تازه انقلاب کرده و با این وضعیت امنیتی، سیاسی و اقتصادی یقیناً پیروز می شود؛ امّا قدرت عظیم ملت که با توکل به خدا و با تمام وجود به رهبری امام راحل اعتقاد داشتند را بحساب نیاورده بود و لذا جنگ را شروع کرد اما تمام کردنش فقط به اراده ایران وابسته بود.

اقبال، تصریح کرد: مردم از عمق جان به کسی ایمان داشتند که حرف او را به عنوان حرف نایب امام زمان قبول داشتند و امام خمینی(ره) هنرشان این بود که در عمق جان این ملت روح خودباوری را دمیدند؛ به طوری که در ذهن هیچ رزمنده ای خطور نمی کرد که چون دشمن امکانات جنگی و نیروی آموزش دیده دارد پیروز می شود و ما شکست می خوریم.

 

وصیتنامه شهدا و دغدغه آنها

شهدا خودباوری، وحدت و اقتدار را برای کشور به ارمغان آوردند

 

وی با بیان اینکه در وصیتنامه شهدا صحبت از ناامیدی، ناتوانی و عدم امکانات نبود گفت: دغدغه شهدا این بود که ما از اطاعت نایب حضرت ولیعصر(عج) منحرف شویم و اعتقادات اسلامی خود را زیر پا بگذاریم.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد گفت: در جنگ، خودباوری ما به منصه ظهور رسید و هنوز در دانشگاههای نظامی دنیا نتوانسته اند این موضوع را تحلیل کنند که چگونه رزمندگان در اروندرود توانستند با لباس غواصی و عبور از تله های انفجاری، فاو را به تسخیر خود در بیاورند؛ هیچ معادله مادی نمی تواند این مسئله را حل کند که شهدا و رزمندگان ما چه کردند.

وی با اشاره به خودباوری، وحدت و اقتداری که شهدا برای این کشور به ارمغان آوردند گفت: امروز سران استکبار، کسانی که فقط خودشان را به عنوان بالاترین قدرت قبول دارند؛ پذیرفتند که پشت میز مذاکره مقابل دیپلمات های متدین، شجاع و غیور ایران بنشینند تا غنی سازی هسته ای ما را به رسمیت بشناسند.

اقبال، با اشاره به مسائل و مشکلات امروز کشور گفت: این مسائل در روزهای اول جنگ خیلی بیشتر بود اما ملت با کلمه توحید و توحید کلمه توانست بر انبوه مشکلات غالب شود.

وی به اذعان مؤسسات معتبر علمی دنیا به پیشرفت های علمی و فناوری ایران اشاره نمود و گفت: بحمدا... موفقیت های علمی بسیاری از جمله در زمینه ساخت داروهای پزشکی، هوافضا، غنی سازی اورانییم تا 20 درصد و پیشرفت های موشکی داشتیم که همه اینها به برکت خودباروی، وحدت و در سایه دفاع مقدس نصیب ملت ایران شد.

فرماندار بهاباد با اظهار تأسف از اینکه بعضی از افراد می خواهند در کوره امید مردم، ناامیدی بدمند گفت: ما در اصول خود هرگز تجدید نظر نمی کنیم؛ اما برای رسیدن به حق خود روشهای مناسب را انتخاب می کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خانواده های شهدا، آزادگان و جانبازان و ایثارگران سندهای افتخار و الگوی ما هستند.