مانور پدافند غیرعامل در بهاباد برگزار شد

مانور پدافند غیرعامل در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ همزمان با هفته پدافند غیرعامل روز شنبه12 آبان 97 مانور پدافند غیرعامل با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین در مدرسه پسرانه آیت ا... خامنه ای بهاباد برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد در این مراسم گفت: پدافند غیرعامل دو بعد فرهنگی، نرم افزاری و سخت افزاری دارد که به عنوان شیوه های دفاعی در مقابله با تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی به کار گرفته می شود.

"محمد هوشمند" ادامه داد: باید به بعد فرهنگی آن بیشتر توجه و در جامعه فرهنگ سازی به طور کامل انجام شود و در مرحله بعد به بعد نرم افزاری و سخت افزاری آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه دانش آموزان باید چگونگی تهدیدهای مختلف در جامعه و راه مقابله با آن آشنا شوند، یادآور شد: آنها باید توان مقابله با تهدیدها را در اجتماع فراگیرند؛ چرا که این قشر سفیران ما در جامعه برای نهادینه کردن فرهنگ  هستند و می توانند در خانواده های خود نقش آفرینی کنند.

هوشمند با تأکید بر فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در بین مدیران و آحاد جامعه بیان کرد: با فرهنگ سازی مناسب در این راستا می توانیم خطرها را شناسایی و خسارت ها را به حداقل برسانیم.

در این رزمایش دانش آموزان با شنیدن صدای آژیر خطر و پناه گرفتن در مکان های امن با آمادگی کمک های اولیه و خاموش کردن آتش و حمل زخمی ها آشنا شدند و زخمی ها را با آمبولانس به صورت نمادین به بیمارستان انتقال دادند.