مادران شهدا، الگو و نمونه پیروی از حضرت فاطمه(س) هستند/ ملت ایران در انتخابات، دین خود را به شهدا ادا خواهند نمود

مادران شهدا، الگو و نمونه پیروی از حضرت فاطمه(س) هستند/ ملت ایران در انتخابات، دین خود را به شهدا ادا خواهند نمودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ همزمان با ایام سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، عصر روز سه شنبه 29 بهمن98 مراسم جشن میلاد کوثر ویژه همسران شهدا و جانبازان بهاباد با حضور فرماندار بهاباد، سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و جمعی از بانوان جامعه ایثارگری شهرستان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) طی سخنانی به بیان مقام و جایگاه ولای ایشان پرداخت و گفت: سوره کوثر در مورد حضرت فاطمه(س) و جایگاه ایشان نازل شده است؛ حضرت فاطمه(س) از الطاف خداوند به بشر به ویژه مسلمانان است.  

"محمدمهدی خانی زاده" به نقش بانوان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت: این انقلاب روزهای سختی را گذرانده است و زنان نیز همواره همراه مردان و فرزندان این خاک در قبل و بعد از انقلاب نقش بسیار مؤثری داشته و دارند.

وی با بیان اینکه نیمی از جمعیت کشور بانوان هستند و همیشه نقش آفرین بوده اند گفت: مادران شهدا، الگو و نمونه پیروی از حضرت فاطمه زهرا(س) هستند.

خانی زاده افزود: شهدا با خون خود درخت انقلاب را شکوه و بزرگ کردند و همه ما مدیون شهدا، جانبازان و ایثارگران در طول دوران دفاع مقدس هستیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ایام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع انتخابات و مشارکت مردم در سرنوشت خود از برکات انقلاب اسلامی و یادگار امام و شهدا است.

فرماندار بهاباد فرهنگ ایثار و شهادت را سرمایه جاودان و پایدار دانست و افزود: مجلسی موفق خواهد بود که اهداف و آرمان های شهدا را پیگیری کند و برآمده از تفکر انقلابی باشد.

خانی زاده پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی را وظیفه ای همگانی دانست و گفت: این انقلاب در طلیعه پنجمین دهه از انقلاب با مقاومتی سخت تر پابرجاست و هر روز با قدرت بیشتر به راه خود ادامه می دهد.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً ملت ایران با حضور پرشور خود در انتخابات، دین خود را به شهدا، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ادا خواهند نمود و دشمنان اسلام را مأیوس می کنند.

حجت الاسلام کارگر یکی از روحانیون شهرستان هم طی سخنانی به بیان مقام و جایگاه حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: فضائل حضرت فاطمه(س)، فضائل انبیا و مظهر ویژه برای زنان مقدس است که افراد عادی توانایی درک ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگ اسلام را ندارند. 

اجرای مداحی، مولودی خوانی، شعر، دکلمه و تجلیل از فرزندان شاهد و جانبازان که در مسابقات فرهنگی قرآنی حائز رتبه برتر شده بودند از دیگر برنامه های این جشن بود.