لازمه برنامه درست، اطلاعات صحیح است

لازمه برنامه درست، اطلاعات صحیح استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ اولین جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسكن شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه و قائم مقام اجرای سرشماری استان یزد و اعضای ستاد شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه ثبت اطلاعات درست و دقیق در سرشماری، نقش اساسی و مهمی در برنامه ریزی کشور دارد گفت: اگر ما بخواهیم موفق باشیم باید برنامه داشته باشیم و لذا لازمه برنامه درست، اطاعات صحیح است تا بتوانیم بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

عباس اقبال تصریح کرد: در این خصوص باید موضوع سرشماری با جدیت لازم و پیگیری های به موقع همراه باشد تا انشاا... با اطلاعات دقیقی که در سرشماری به دست می آید بتوانیم برنامه ریزی خوبی جهت ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم داشته باشیم.

مدیر اجرای سرشماری شهرستان بهاباد تأکید نمود: اجرای مطلوب سرشماری عمومی نفوس و مسکن، مشارکت همه دستگاههای دولتی و غیر دولتی و همه اقشار مختلف مردم را می طلبد تا این طرح به نحو مطلوب انجام شود.

اقبال خاطر نشان کرد: انشاا... در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل شاهد مشارکت خوب و دقیق مردم شهرستان بهاباد در سرشماری نفوس و مسکن و همکاری با مأمورین سرشماری باشیم.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه وبودجه و قائم مقام اجرای سرشماری استان یزد با بیان اینکه هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس مسکن، مهر و آبان سال جاری در استان، همزمان با سراسر کشور انجام می شود گفت: سرشماری در دو مرحله انجام می شود که مرحله اول از سوم تا 24 مهر ماه است و اطلاعات به صورت اینترنتی جمع آوری می شود که مردم می توانند از طریق سامانه www.sarshomari95.ir در سرشماری شرکت کنند.

محمدحمید فخرالدین ادامه داد: مرحله دوم به صورت عملیات میدانی است که از 25 مهرماه تا ۲۵ آبان خواهد بود و در این مرحله اطلاعات خانوارها توسط  مأمورین آمارگیر به صورت حضوری جمع آوری می شود و این سرشماری در مجموع 53 روز طول خواهد کشید.

وی با بیان اینکه این سرشماری یک سرشماری ترکیبی است گفت: در این سرشماری سه روش استفاده از اینترنت، تبلت و ابزار الکترونیکی با هم تلفیق شده است.

فخرالدین همچنین مزایا و تفاوت های سرشماری نفوس و مسکن سال 95 با سرشماری های گذشته را دو مرحله ای شدن، بیشتر شدن مدت زمان اجرای سرشماری، کم شدن حجم نیروی انسانی، پایین آمدن هزینه ها و اعلام سریعتر نتیجه سرشماری عنوان نمود.