كميته برنامه ريزی شهرستان بهاباد

كميته برنامه ريزی شهرستان بهابادكمیته برنامه ریزی شهرستان بهاباد با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، فرماندار بهاباد و مسئولین ادارات شهرستان در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه به محرومیت شهرستان اشاره نمود و گفت: علیرغم اینکه کارهای بسیار خوبی در شهرستان بهاباد انجام شده است اما فاصله دور شهرستان بهاباد تا مرکز استان و مشکلاتی که اینطور مناطق دارند باعث شده از نظر زیرساخت ها از جمله بهداشت و درمان، گاز و برق محروم باشیم.

"عباس اقبال" تصریح کرد: گازرسانی در اکثر نقاط کشور انجام شده است و متأسفانه شهرستان بهاباد جزء محدود شهرستان هایی است که گاز ندارد.

وی با بیان اینکه شهرستان بهاباد جدیدالاتاسیس بود و در اوایل شهرستان شدن مشکلاتی دیگری به مشکلات شهرستان شدن بهاباد افزون شد گفت: عدم ثبات مدیریت در این شهرستان موجب پیشرفت نکردن این شهرستان شد.  

اقبال، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در چندسال اخیر تعامل بسیار خوبی بین مسئولین شهرستان به وجود آمده است و باعث شد پیشرفت خوبی داشته باشیم و یقین داریم با این همدلی که وجود دارد آینده درخشانی در انتظار شهرستان خواهد بود.

وی به افزایش جذب اعتبارات تملک دارایی شهرستان بهاباد در سال 94 اشاره نمود و اظهار داشت: علیرغم اینکه اعتبارات در کشور کم شده است؛ خوشبختانه به برکت احیاء سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتبارات شهرستان بهاباد در سال 94 نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است که نشانه توجه خاص مسئولین استان به شهرستان بهاباد می باشد.  

در ادامه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با بیان اینکه برنامه ریزی و توسعه برای هر شهرستان مهمترین محور توسعه است گفت: باتوجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی که شهرستان بهاباد دارد می توان با برنامه ریزی مدون باعث توسعه و پیشرفت این شهرستان شد.  

"حمیدرضا نصیری زاده" با اشاره به وجود 3400 پروژه نیمه تمام در استان یزد گفت: با روند فعلی اعتبارات، تکمیل این پروژه ها به حدود 16 سال زمان نیاز دارد که اولویت با پروژه های با پیشرفت 80 درصد می باشد.

وی سهم شهرستان بهاباد را از اعتبارات استان 6.1 درصد و میزان آن را 86 میلیارد ريال اعلام کرد.

نصیری زاده، در ادامه جلسه در خصوص نحوه توزیع اعتبارات شهرستان بهاباد گزارشی را ارائه نمود.

همچنین در این جلسه مسئولین ادارات شهرستان در مورد اعتبارات تخصیص یافته به اداره مربوطه سؤالات و نظرات خود را مطرح نمودند و جدول توزیع به تصویب رسید.