فلسفه غدیرخم و درک عمیق ولایت، خط بطلان جدایی دین از سیاست است

فلسفه غدیرخم و درک عمیق ولایت، خط بطلان جدایی دین از سیاست استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی شهرستان بهاباد صبح امروز به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور امام جمعه بهاباد و اعضای کارگروه با محوریت بزرگداشت عید غدیرخم در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد با بیان اینکه عید غدیرخم و فلسفه آن باید به عنوان یک مسئله حياتی و انسان ساز توجه شود گفت: فلسفه غدیر و درک عمیق ولایت از ناب ترین مبانی دینی است که می تواند خط بطلانی بر موضوع جدایی دین از سیاست باشد.

"محمدهوشمند" با تأکید بر هم افزابی دستگاهها برای اجرای برنامه های غدیر افزود: همه دستگاه های دولتی شهرستان موظفند برای گرامیداشت دهه امامت و ولایت برنامه ریزی کنند و گسترش روز افزون، جاذب و تأثیر گذار را از طریق مشارکت عمومی، فضاسازی، شهری و روستایی، اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی و افزایش نشاط اجتماعی، در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد است گفت: ارزش غدیر برای آن است که با اقامه ولایت همه انحرافات از بین می رود و حریم ولایت چیزی است که دشمن به شدت از آن هراس دارد و لبه توطئه و هجمه های خود به این سمت نشانه رفته است.

"حجة الاسلام و المسلمین علی اکبر ابراهیمی بشکانی" افزود: مقام معظم رهبری نیز واقعه غدیر را فصل مهمی در حوزه امامت و ولایت مطرح کرده اند که باید در این روزها به عنوان فرصت مناسب برای تشریح زوایای واقعه غدیر بهره برد.

فضاسازی و آذین بندی سطح شهر و روستاها، برگزاری جشن ولایت و جشن نشاط اجتماعی، گردهمایی مدیران و کارکنان دولت با موضوع تبیین فلسفه غدیر، مسابقه فرهنگی و ورزشی، نشست بصیرتی در مساجد و همایش خانواده موفق از برخی برنامه هایی بود که در این جلسه مصوب شد.