فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و در سنین پایین آغاز شود

فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و در سنین پایین آغاز شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت هفته کتاب، صبح امروز چهارشنبه 30 آبان 97 مراسم جشن کتاب با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان شهرستان و جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تأکید نمود و گفت: تشویق مردم به مطالعه و کتابخوانی باعث افزایش فرهنگ عمومی و پشتوانه ای مهم برای پیشبرد اهداف یک جامعه ایده آل است.

"محمد هوشمند" با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه به ویژه در کودکان، نوجوان و جوانان به یک برنامه ریزی صحیح نیاز داریم گفت: فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و در سنین پایین آغاز شود تا در سنین بزرگسالی علاقمندی به کتاب و مطالعه در آنها نهادینه شود.

وی خاطرنشان نمود: ترویج فرهنگ کتابخوانی به عزم همگانی نیاز دارد و در این زمینه همه باید برای اشاعه این فرهنگ همگام شوند.

اهداء لوح تقدیر فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان از مدیران برتر مدارس در ترویج فرهنگ کتابخوانی و تقدیر از دانش آموزان کتابخوان برتر و خادمان کتاب از برنامه های این مراسم بود.

همچنین یکی از برنامه های جالب این مراسم معرفی کتاب به صورت تئاتر بود.