فرهنگ سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در اولویت قرار گیرد

فرهنگ سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در اولویت قرار گیردجلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، امام جمعه، رئیس حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) و امام جمعه موقت شهرستان و اعضای شورای فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه خواستار برنامه ریزی جلسات شورا متناسب با فرهنگ و نیاز‌های جامعه اسلامی در شهرستان شد و گفت: امروز دشمنان با استفاده از ابزارهای مختلف و امکانات فرهنگی برای هجمه به نظام اسلامی استفاده می کنند و لذا باید بنیه های فرهنگی و هویت ملی تقویت شود تا بتوان در مقابل این شبیخون فرهنگی دشمنان، کشور را بیمه کنیم.

عباس اقبال بر توجه نهادهای فرهنگی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر تأکید نمود و از اعضای شورای فرهنگ عمومی خواست فرهنگ سازی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را در اولویت امور قرار دهند.

وی با اشاره به حضور کم نظیر مردم در نمازجمعه گفت: در فرهنگ اسلامی نمازجمعه دارای جایگاه و اهمیت ویژه ای است و مردم بهاباد همانطور که در صحنه های مختلف انقلاب حضور پیدا می کنند در نماز جمعه نیز حضوری پرنگ دارند که جای تقدیر و تشکر دارد.

اقبال با بیان اینکه بررسی و آسیب شناسی این فریضه امری مهم و اساسی می باشد بر فراهم نمودن امکانات رفاهی برای نمازگزاران و اجرای برنامه های فرهنگی جهت ایجاد تنوع و جذابیت در نمازجمعه تأکید نمود.

امام جمعه بهاباد هم ماه مبارک رمضان را فرصتی براى خودسازى دانست و اجرای برنامه های فرهنگی متناسب با شأن و جایگاه این ماه پر فیض و برکت را از وظایف نهادهای فرهنگی اعلام نمود.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی بر لزوم توجه به سبک زندگی اسلامی تأکید نمود و گفت: فرهنگ زیربنای توسعه کشور است و بر همین اساس است که مقام معظم رهبری همواره بر اقتصاد و فرهنگ تأکید دارند و شعارهای سال با محوریت این دو مقوله مهم مطرح می شود.

وی تصریح کرد: باید از رهنمود های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) استفاده کنیم و مانع نفوذ دشمن از طریق فرهنگی شویم.

در ادامه جلسه در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر، استفاده از فرصت ها و مناسب های ماه مبارک رمضان، نظارت بیشتر بر وضعیت عفاف و حجاب در مغازه ها، نظارت بر محتوای بنرهای تبلیغاتی و اجرای برنامه های فرهنگی در نمازجمعه بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

همچنین در این جلسه در خصوص محل برگزاری نماز عید فطر بحث و تبادل نظر گردید که مقرر شد همانند سال گذشته در محل مصلی غدیر بهاباد برگزار شود.