فرماندار بهاباد: پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر باید هدفمند باشد تا منجر به ایجاد شغل شود

فرماندار بهاباد: پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر باید هدفمند باشد تا منجر به ایجاد شغل شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بهاباد صبح امروز به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای کارگروه با موضوع پرداخت تسهیلات اشتغال زایی فراگیر و پایدار در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این جلسه با اشاره به اهمیت اشتغال پایدار در روستاها گفت: پرداخت این تسهیلات باید هدفمند باشد تا شغل ایجاد شود و لذا باید با اولویت قرار دادن طرح های روستاها از این تسهیلات برای رفع معضل بیکاری و توسعه شهرستان استفاده نمود. 

 

"عباس اقبال" با اظهار اینکه طرح های حوزه  کشاورزی ، صنعت و گردشگری جهت ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بسیار مناسب می باشد گفت: طرح ها باید متناسب با نیاز شهرستان باشد تا متقاضی در آینده برای بازپرداخت تسهیلات با مشکل مواجه نشود.

 

در ادامه بر ضرورت توجیه متقاضیان و تکمیل مدارک طرح ها و تضمین های بانکی، عدم بدهی و معوقات به بانک ها و تسریع و تسهیل در معرفی طرح ها به کارگروه اشتغال این شهرستان مورد تأکید قرار گرفت.

 

همچنین پس از ارائه طرح های متقاضیان توسط بخشداران و مسئولین ادارات مربوطه، طرح هایی در زمینه های کشاورزی و دامپروری، گردشگری و صنعت مصوب شد.

این طرح ها به کارگروه اشتغال استان ارسال خواهد شد و در صورت تائید به بانک های عامل ارسال می شود. 

 

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان به صورت هفتگی جهت تصویب طرح هایی که در آینده ارائه خواهد شد از دیگر مصوبه این جلسه بود.

 

گفتنی است مبلغ 53.6 میلیارد ریال تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و پایدار به شهرستان بهاباد اختصاص یافته است.