فرماندار بهاباد: سال 95 سالی پرافتخار و سرشار از پیشرفت برای ملت ایران بود

فرماندار بهاباد: سال 95 سالی پرافتخار و سرشار از پیشرفت برای ملت ایران بود



به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 95 به بیان برخی از پیشرفت های کشور در ابعاد مختلف پرداخت و گفت: سال 95 در حالی به پایان می رسد که کشورما شاهد موفقیت ها و پیشرفت های متعددی در ابعاد سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی هم در بُعد داخلی و هم خارجی بود.

عباس اقبال افزود: در بُعد خارجی ارتباط بسیار خوبی با کشورهای متعدد دنیا داشتیم؛ اگرچه آمریکا و اسرائیل سعی می کنند به نحوی روابط ما را با سایر کشورها با مشکل روبرو کنند اما بسیاری از کشورها در صدد برقراری رابطه با ایران هستند و امسال هیأت های متعددی برای برقراری و تحکیم روابط به ایران آمدند.

وی در رابطه با مسائل اقتصادی گفت: از اوایل پیروزی انقلاب دشمن از طریق فشار اقتصادی برای ضربه به انقلاب  استفاده نمود و هنوز ادامه دارد که خدا را شکر با رهبری مقام معظم رهبری و مقاومت ملت ایران تاکنون موفقیت زیادی بدست نیاورده است.

اقبال به دستاوردهای برجام اشاره نمود و گفت: در این توافق هسته ای اگرچه طرف مقابل تلاش می کند آن را بی اثرکند اما در حالی وارد سال 96 می شویم که آنهایی که کوشش می کردند غنی سازی ما را متوقف کنند پذیرفتند انرژی هسته ای ما را به رسمیت بشناسند و تسلیم خواست ملت ایران شوند که در آینده نزدیک مردم شاهد ثمرات آن خواهند بود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد بیان داشت: صادرات کشور هم نسبت به واردات دارای تراز مثبت بوده است؛ در رابطه با بحث نفت کارهایی بسیار خوبی شد و برای اولین بار برداشت نفت در منابع مشترک با قطری که دو برابر ما برداشت می کرد اکنون با تلاش دانشمندان، کارشناسان و کارگران شرکت نفت این میزان برداشت ها مساوی شده است و انشاا... در آینده افزایش خواهد یافت.

عباس اقبال در رابطه با بحث گازرسانی در سطح کشور گفت: یکی از مواردی که در بحث اقتصاد مقاومتی مهم است در حقیقت صرفه جویی انرژی است و چون قیمت گاز خیلی ارازانتر از سایر حامل های انرژی است گازرسانی به سرعت و شدت در کشور در حال اجراست‌.

وی افزود: شهرستان بهاباد با متصل شدن به شبکه گاز در سال حدود 50 میلیارد تومان صرفه جویی در حامل های انرژی از جمله نفت و گازوئیل خواهد داشت.

اقبال به برخی از مشکلات گازرسانی در شهرستان اشاره نمود و گفت: در مورد گاز توقع داریم شرکت سنگ آهن مرکزی در معدن  سه چاهون همکاری بیشتری با شرکت گاز داشته باشد تا بتوانیم سریعتر لوله گذاری در این قسمت را شروع کنیم. 

وی افزود: در دیگر قسمت های خط لوله انتقال گاز مشکل خاصی نداریم؛ 24 کیلومتر دیگر از لوله ها جوش کاری شده است که تا  نیمه اردیبهشت96 داخل کانال گذاشته می شود؛ فقط 17 کیلومتر باقی می ماند که 14 کیلومتر آن در محدوده سه چاهون است و انشاا... اگر مشکل خاصی نباشد برای زمستان آینده بتوانیم این پروژه را افتتاح کنیم.

فرماندار بهاباد به پیشرفت های عمرانی شهرستان اشاره نمود و گفت: علی رغم مشکلاتی که در بحث اعتبارات داشتیم کارهای بسیار خوبی در حال انجام است و مشکل آنچنانی نداریم و این نشان دهنده  همدلی، همکاری و پیگیری مسئولین است.

اقبال ادامه داد: در بحث کشاورزی از جمله در آبیاری های زیرسطحی و تحت فشار و کم فشار بخش عظیمی از اعتبارات استان را توانستیم در این شهرستان جذب کنیم.

وی در خصوص دوبانده سازی جاده بهاباد بافق گفت: براساس توافقی که با اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شد قرار شد زیرسازی و پل ها را ما انجام دهیم و آسفالت را آنها انجام دهند که تاکنون گردنه اسفنگ آسفالت شده است و قسمت اول باند دوم محور بهاباد بافق (نزدیک روستای پرک تا سه راهی روستای فضل آباد) از پیمانکار تحویل و جهت روسازی و آسفالت تحویل اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شده است که توقع داریم توسط اداره کل راهداری زودتر آسفالت انجام شود.