فرماندار بهاباد در نمازجمعه گزارشی از عملکرد دولت تدبیر و امید ارائه نمود

فرماندار بهاباد در نمازجمعه گزارشی از عملکرد دولت تدبیر و امید ارائه نمودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت هفته دولت، فرماندار بهاباد گزارشی از کارهای انجام شد و در حال اجرا در شهرستان و دستاوردهای سه ساله دولت تدبیر و امید را در مراسم نمازجمعه ارائه نمود.

مشروح صحبت های فرماندار بدین شرح می باشد:

 

کمبود بودجه نتوانسته است کارها را متوقف کند

فرماندار بهاباد قبل از شروع ارائه گزارش عملکرد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، به رسالت نظام جمهوری اسلامی در خدمت به مردم اشاره کرد و تصریح کرد: همه دولت ها بنای آنها بر کار و خدمت بوده و بحمدا... در هر دولتی کارهای خوبی برای مردم انجام شده است و افرادی  که سنشان اقتضا می کند می دانند قبل از انقلاب در چه وضعیتی بودیم و امروز در چه وضعیتی هستیم.

عباس اقبال به وضعیت بودجه دولت یازدهم اشاره نمود و گفت: باتوجه به بحث تحریم ها و همچنین وضعیت خاصی که از نظر مادی و بودجه ای گریبانگیر همه کشور شده بود، با همت و تلاشی که همه داشتند وضعیت کمبود بودجه نتوانست کارها را متوقف کند.

وی در خصوص خدمات و کارهایی که ادارات انجام می دهند گفت: کارهای روتینگ و عادی دولت با بودجه هایی که گذاشته می شود انجام می شود؛ اما بعضی وقت ها کارهایی مسئولین انجام می دهند که کسی از آنها نمی خواهد و جزو وظایف سازمانی آنها نیست که این کار خیلی ارزش دارد و قابل توجه است.

اقبال با بیان اینکه بعد از آنکه خدمت مردم بهاباد رسیدیم و قرار شد اینجا به عنوان فرماندار کار کنیم گفت: 33 مورد روی کاغذ نوشتم که این کارها باید انجام شود که قسمتی از آنها کارهای اصلی و زیربنایی بود.

 

تکمیل خط انتقال آب به بهاباد

فرماندار بهاباد با اشاره به اینکه در بهاباد با همه پیشرفت ها، موفقیت ها و کارهایی که بعد از انقلاب اسلامی انجام شده بود در بحث زیرساخت ها مشکلاتی داشتیم گفت: یکی از اولویت ها بحث تکمیل خط انتقال آب به بهاباد بود که در دولت قبلی شروع شده بود اما بخشی از آن مثل تکمیل برق ایستگاه ها و تکمیل آنها مانده بود که الحمدا... سال گذشته تمام و شاهد بهره برداری آن بودیم واینک  هرثانیه 32 لیتر آب از سرچشمه های کارون وارد شهر می شود.

 

راه اندازی بیمارستان بهاباد را یک موفقیت و خدمت بزرگ برای بهاباد می دانیم

عباس اقبال در رابطه با بهداشت و درمان شهرستان که آرزوی دیرینه مردم جهت دسترسی به امكانات درمانی بود توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: در بهاباد مرکز بهداشتی و درمانی با دکتر عمومی داشتیم که بعضی وقت ها برای استقرار دکتر عمومی هم با مشکل مواجه می شدیم.

وی ادامه داد: یکی از پیگیری های جدی ما در بحث بهداشت و درمان بود که با کمک استاندار محترم که ایشان این فرصت را فراهم کردند در سفری که وزیر به یزد آمدند خدمت ایشان رسیدم و بعضی از مسائل و مشکلات بهداشی درمانی بهاباد را گفتیم که در نهایت منجر شد موضوع تأسیس بیمارستان در بهاباد کلید خورد.

اقبال افزود: الحمدا... از دیماه سال گذشته بیمارستان حکیم بهابادی آغاز به کار کرد و  پزشک متخصص داخلی، اطفال و زنان و زایمان مستقر شدند؛ اما مجوز قانونی را از وزارت بهداشت و درمان نداشتیم که خوشبختانه چند روز قبل و همزمان با هفته دولت این مجوز هم ابلاغ شد و بهاباد رسماً از نظر دولت دارای بیمارستان شد و این را یک موفقیت و خدمت بزرگ برای بهاباد می دانیم.

وی افزود: تا امروز 1050 نفر بین 2 تا 5 روز در بیمارستان بستری شده اند و تحت درمان قرار گرفتند و مردم هم راضی هستند.

عباس اقبال همچنین گفت: مرکز بهداشت ما از نظر اداری ارتقاء پیدا کرده و به شده به شبکه بهداشت و درمان تبدیل شده است و بحث ساختمان آن را هم چند روز قبل پیگیری کردیم و تصویب شد؛ قرار شد از طریق بنیاد علوی که یک بنیاد قوی خیریه کشوری است هم ساختمان شبکه بهداشت و درمان در بهاباد ساخته بشود و هم مرکز بهداشتی درمانی قدیمی تخریب شود و مرکز بهداشتی درمانی جدید ساخته شود.

وی افزود: ساختمان مرکز جامع سلامت بهاباد و همچنین چهار خانه بهداشت روستایی هم مصوب شده است که انشاا... در سال 95 و 96 ساخته خواهد شد.

اقبال ادامه داد: بحث اورژانس که مرحوم آقای حاج علی گلشن زاده یکی از خیرین سفت کاری ساختمان را انجام دادند و نیمه تمام بود، پیگیری کردیم و بودجه گذاشتیم که تا پایان امسال این اورژانس تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی همچنین نبود داروخانه شبانه روزی را یکی از معظلات مهم بهاباد عنوان و گفت: الحمدا... داروخانه بهاباد شبانه روزی شد و همچنین مجوز یک داروخانه غیر شبانه روزی هم گرفته شد که شروع بکار کرده است.

 

رشد 500 درصدی پوشش شبکه دیجیتال صدا و سیما در بهاباد

فرماندار بهاباد در رابطه با بحث شبکه دیجیتال صدا و سیما گفت: ما فقط در بهاباد و قسمتی از جلگه شبکه دیجیتال داشتیم و مابقی شهرستان این شبکه را نداشتند که پیگیری کردیم و خوشبختانه 500 درصد رشد داشتیم؛ در روستاهای بنستان، آسفیچ، تنگل فودیج، سنجدک، بنیز و روستاهای اطراف آن شبکه دیجتال نصب شد.

وی ادامه داد: در بحث بازی های فوتبال هم که اخیراً مشکل داشتیم از چند روز آینده و به حول و قوه الهی این مشکل هم حل خواهد شد تا پخش این بازی ها را داشته باشیم.

 

خط انتقال گاز به بهاباد و شروع شبکه داخلی شهر

عباس اقبال در مورد گازرسانی به بهاباد گفت: با مشکلات مالی و بودجه ای که کشور با آن روبرو بود خط انتقال گاز به بهاباد به طول 70 کیلومتر  با اعتبار 960 میلیارد ریال و همچنین شبکه داخلی شهر هم با 100 میلیارد ریال که برای تأمین این اعتبار خیلی پیگیری شد؛ بحمدا... این کار با دستور مستقیم رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس توسط مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز شروع شد.

وی ادامه داد: تاکنون هفت کیلومتر لوله های این پروژه جوشکاری و در کانال قرار گرفته است و 15 کیلومتر لوله هم به زودی وارد کانال می شود؛ از 69 کیلومتر خط انتقال گاز تقریباً 30 کیلومتر انجام شده است و برای مابقی ورق خریداری شده و در کارخانه اهواز ساخته می شود.

اقبال افزود: شبکه گاز شهر را پیگیری کردیم تا در هفته دولت شروع شود تا همزمان با خط انتقال به اتمام برسد.

 

دوبانده سازی جاده بهاباد ـ بافق

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد در خصوص راه بهاباد ـ بافق گفت: در طول 10 سال قبل از این دولت از کیلومتر 20جاده بهاباد ـ بافق 24 نفر کشته شدند که ما این اولویت را گذاشتیم تا از پرک به بهاباد را دوبانده کنیم که کار شروع شد و انشاا... فاز سوم هم بعد از فضل آباد تا پنج کیلومتر انجام می شود.

عباس اقبال افزود: در بحث گردنه اسفنگ بیش از 5/1 میلیارد تومان هزینه شده است که 21 متر فقط عرض آسفالت این گردنه است و انشاا... در هفته دولت توسط استاندار به بهره برداری می رسد.

 

اگر بهاباد از چادرملو نفعی برده باشد در بحث گندله سازی است

فرماندار بهاباد یکی از معضلات شهرستان را اشتغال عنوان و نمود گفت: یکی از کارهایی که برای رفع این مشکل در دست پیگیری و اجرا می باشد بحث گندله سازی است که از همین الآن در حال تسطیح بستر زمین هستند و فقط یکسری مشکلات مقدماتی در بحث آب دارد که این مشکل هم حل خواهد شد و در سفر آقای استاندار و بازدیدی که خواهد داشت کار شروع خواهد شد.

اقبال تصریح کرد: این کارخانه گندله سازی  4/3 میلیون تنی است که تا پنج میلیون تن قابل توسعه است و برای حدود 400 نفر اشتغال مستقیم دارد؛ اگر بهاباد از چادرملو استفاده ای برده باشد در بحث گندله سازی است که یک کار اشتغالزایی برای بهاباد است که انشاا... این کار را شروع می کنیم هرچند هنوز مشکلاتی دارد.

وی در مورد سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاری در مورد بعضی از پروژه های دیگر از جمله سیلیکات سدیم، کشتارگاه مرغ توضیحاتی را بیان نمود و گفت: نساجی بهاباد که از سال گذشته راه اندازی شد رو به رشد می باشد و اشتغال خوبی هم ایجاد نموده است.

 

علامه ملاعبدا... بهابادی پتانسیل خوبی برای شهرستان است

فرماندار بهاباد در خصوص کارهای فرهنگی به کنگره علامه ملاعبدا... بهابادی اشاره نمود و گفت: برگزاری کنگره علامه ملاعبدا... بهابادی پتانسیل خوبی برای شهرستان است که تاکنون پژوهش های زیادی انجام شده است و هر روزی که می گذرد وقتی کتابهای ایشان در کتابخانه های ایران، کوفه، نجف و کربلا پیدا می شود به عمق قدرت علمی و عرفانی این عالم بیشتر پی می بریم.

اقبال افزود: باتوجه به قراردادی که با دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم بسته ایم، مطالب این پژوهش ها انشاا... در 10 کتاب چاپ خواهد شد.

 

پیشی گرفتن صادرات غیر نفتی نسبت صادرات نفتی یک موفقیت برای کشور است

فرماندار بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی اشاره نمود و گفت: کشور واقعاً در وضعیت خاص و با مشکلاتی تحویل دولت یازدهم شد شد که تورم بالا، رکود، نفت زیر یک میلیون بشکه فروش می رفت که الحمدا... کارهای اساسی شده است.

عباس اقبال افزود: کاهش تورم از  49 درصد به 9 درصد، افزایش صادرات از یک میلیون به دو میلیون و 100 هزار بشکه، ثبات بازار، نوسان کم نرخ دلار، رشد اقتصادی خوب که از منفی 5/6 به مثبت 4/4 دهم رسیدیم؛ در رابطه با مسائل فولاد و تولیدات پتروشیمی رشد داشتیم.

وی ادامه داد: امروز بعد از 50 سال، صادرات غیر نفتی بر صادرات نفتی پیشی گرفته است که یک موفقیت برای کشور است که ممکن است از نتایج تحریم ها و اینکه روی داشته هایمان کار کردیم نصیب کشور شده است؛ همچنین ایجاد ثبات در تصمیم گیری ها از جمله کارهایی بوده که دولت یازدهم انجام داده است.

 

اتحاد و همدلی مهمترین دستادورد شهرستان بهاباد

عباس اقبال به وجود اتحاد و همدلی در شهرستان اشاره نمود و گفت: به حول و قوه الهی یکی از برکاتی که این مدت داشتیم اتحاد، برادری و هماهنگی همه مسئولین شهرستان اعم از فرماندار، امام جمعه، نماینده مجلس و شورای اسلامی بود؛ هرچند حاشیه هایی که بعضی وقت ها دو سه نفری می خواهد درست کنند اما خیالشان راحت باشد که ما در این حاشیه ها نخواهیم افتاد.

وی در رابطه با حق آبه چادرملو گفت: برای این حق آبه مؤسسه تشکیل دادیم و مطمئن باشید سهم شهر و تک تک روستاها مشخص است.

فرماندار بهاباد در پایان از استاندار محترم که تا کنون این موفقیت ها به خاطر پیگیری مستقیم ایشان بوده است و همچنین از معاونین استاندار، نماینده قبلی و فعلی مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی نمود و گفت: کارهای زیادی باید در بهاباد انجام شود و خیلی مانده تا به یک شهرستان ایده آل تبدیل شویم.