فرماندار بهاباد خواستار گسترش و تقویت بیمه های روستایی شد

فرماندار بهاباد خواستار گسترش و تقویت بیمه های روستایی شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در راستای اهداف دولت تدبیر و امید مبنی بر ارائه خدمات مطلوب حمایتی و بیمه ای به روستائیان و کشاورزان  جلسه ستاد راهبردی و توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان بهاباد با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایری استان یزد، فرماندا ر بهاباد، جمعی از مسئولین ادارات مرتبط و دهیاران شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد  در این جلسه با اشاره به اهمیت بیمه اجتماعی در زندگی افراد جامعه بر گسترش و تقویت بیمه های روستایی تأکید نمود و گفت: تمام دستگاهها و دهیاران باید تلاش خود را جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر به کار گرفته تا در آینده این قشر در زمان پیری علاوه بر درد و رنج جسمی، درد و رنج فقر و نداری را نداشته باشند.

عباس اقبال تأکید کرد: علاوه بر تبلیغات رسانه‌ ها باید از طریق مدارس، روحانیون، پایگاه‌های بسیج به منظور آشنایی مردم با این نوع بیمه اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: از آنجائیکه کشاورزان و روستائیان از درآمد ثابت و پایدار برخوردار نیستند این بیمه می تواند نگرانی این قشر زحمت کش جامعه را نسبت به آینده درآمدی خود مرتفع نماید.

اقبال با بیان اینکه بیمه یکی از پشتوانه های مهم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است خواستار ترغیب و تشویق جوانان به این بیمه شد و گفت: یکی از مزایای این صندوق انتقال سابقه این بیمه به بیمه اجباری است و همه اقشار باید از نعمت بیمه بازنشستگی برخوردار باشند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایری استان یزد هم گفت: تمامی افراد فاقد بیمه شهرهای زیر 20 هزارنفر جمعیت شامل اشکذر، بهاباد، تفت، هرات و مروست می توانند از خدمات این بیمه شامل مستمری بازنشستگی پیری و ازکارافتادگی و فوتی بهره مند شوند.

حسن ابراهیمی گفت: هم اکنون در استان یزد 89 هزار نفر مشمول بیمه هستند که تا کنون 18 هزار نفر به عضویت این بیمه درآمدند.

وی با تأکید بر اینکه باید ضریب نفوذ در شهرستان بهاباد را 40 درصد بالا ببریم گفت: درشهرستان بهاباد 6700 نفر فاقد بیمه و مشمول این بیمه هستند که تاکنون 800 نفر بیمه شده اند که از این تعداد 40 نفر مستمری دریافت می کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه طیف زیادی از این بیمه اطلاع ندارند، بر تشویق و اطلاع رسانی این بیمه تأکید نمود و گفت: اقشاری که بیمه نیستند اصولاً کم درآمد و کشاورز هستند و لذا باتوجه به پراکندگی روستاها، دهیاران باید این افراد را شناسایی و تشویق کنند تا بیمه شوند و  از مزایای این بیمه بهره مند شوند.

گفتنی است شرایط سنی در این بیمه 18 سال می باشد و حق بیمه هر فرد سالیانه از مبلغ یک میلیون و 800 هزار ریال تا حداکثر چهار میلیون و 200 هزار ریال است و بیمه شدگان می توانند سابقه بیمه خود را به صندوق های بیمه اجباری انتقال دهند.