فرماندار بهاباد خواستار افزایش هرچه سریعتر ظرفیت پست توزیع برق شهرستان شد

فرماندار بهاباد خواستار افزایش هرچه سریعتر ظرفیت پست توزیع برق شهرستان شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرعامل شرکت توزیع برق استان روز سه شنبه 4 اردیبهشت97 به منظور بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان با فرماندار بهاباد دیدار نمود.

 

فرماندار بهاباد در این دیدار به برخی از کارخانه های در حال احداث و تأمین برق مورد نیاز آنها اشاره نمود و تصریح کرد: وجود زیرساخت های مناسب در شهرستان از جمله برق یکی از مهمترین فاکتورها برای استقبال و حضور سرمایه گذاران می باشد که رفع مشکلات در این زمینه ضروری است.

 

مهندس "محمدمهدی خانی زاده" در این رابطه و باتوجه به وسعت و پراکندگی روستاهای شهرستان خواستار افزایش ظرفیت پست توزیع برق برای کاهش افت ولتاژ برق در شهرستان شد.

 

وی در بخش دیگر سخنان خود باتوجه به فرسودگی شبكه انتقال برق به بخش آسفیچ گفت: در شرایط نامناسب جوی تأمین برق روستاهای این بخش مشکلاتی را ایجاد می کند که ضروری است نسبت به ترمیم فرسودگی و احداث شبکه برق جدید اقدام مؤثری صورت گیرد.

 

فرماندار بهاباد همچنین با اعلام رضایت از مدیریت توزیع برق شهرستان در توجه به روشنایی معابر شهر خواستار تأمین روشنایی میدان و بلوار در حال احداث ورودی شهر شد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هم در این دیدار با بیان اینکه به روستاهای کد دار شهرستان برق رسانی شده است تصریح کرد: تمامی روستاهای بالای ده خانوار شهرستان بهاباد از نعمت برق برخوردار می باشند.

 

مهندس "محمدرضا صحتی" به سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: تلاش برای کاهش تلفات انرژی در صنعت برق یکی از مهمترین برنامه ها می باشد و اقدامات متعددی در این زمینه صورت گرفته است که در این شهرستان باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

 

گفتنی است در ادامه این دیدار اهالی و مالکان روستای خرمتک حضور یافته و در سخنانی خواستار برق رسانی به این روستا شدند که راهکارهایی توسط فرماندار برای رفع این مشکل ارائه گردید.

 

اجرای پروژه روشنایی میدان و بلوار در حال احداث ورودی بهاباد، جابجایی تیرهای برق حدفاصل روستای اسفنگ جهت ادامه مسیر باند دوم بهاباد ـ بافق و احداث شبکه 20 کیلوولت بهاباد ـ آسفیچ به طول 23 کیلومتر از مهمترین مصوبات این جلسه بود که مقرر شد با همکاری شرکت توزیع برق استان هزینه پروژه های فوق تأمین و اجرایی شود.

 

در این دیدار رئیس شورای اسلامی شهرستان، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیر توزیع برق شهرستان حضور داشتند.