فرماندار بهاباد خواستار استفاده از امکانات و ظرفیت های بومی شهرستان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی شد

فرماندار بهاباد خواستار استفاده از امکانات و ظرفیت های بومی شهرستان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهاباد صبح امروز چهارشنبه 2 خرداد 97 به ریاست فرماندار با محوریت ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه ارائه آمار بیشتر در خصوص سرانه مطالعه اهمیتی ندارد تصریح کرد:  برای ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرای برنامه های کیفی مهم تر از کمیت آن است.


"محمدمهدی خانی زاده" افزایش مطالعه در بین مردم را باعث افزایش بینش و آگاهی آنها دانست و گفت:  برای ترویج فرهنگ کتابخوانی باید در بین مردم انگیزه ایجاد کرد که در این رابطه آموزش و پرورش به ویژه معلمان نقش اساسی دارند.


وی با تأکید بر ارائه برنامه ها و ایده های جدید برای گسترش فرهنگ مطالعه خواستار استفاده از امکانات و ظرفیت های بومی و تجربیات مطالعاتی کتابخوانان شهرستان برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی شد.


"مهدیه السادات رضوی" رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهاباد با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی برای جذب کودکان و نوجوانان گفت: بدون شک اگر در دوران کودکی و سنین پایین فرهنگ کتابخوانی ایجاد شود، در دوران بزرگسالی نیز علاقمندی به کتاب و کتابخوانی ادامه خواهد داشت.


وی افزود: کتابخانه های عمومی شهرستان به منظور تشویق اقشار مختلف شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان، تمام امکانات خود را در اختیار علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار می دهند که در این رابطه مخاطبان خوبی را جذب نموده ایم.

 

در ادامه این نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهاباد به بیان دیدگاهها و پیشنهادات خود برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان پرداختند.


استفاده از نظرات و پیشنهادات دوست داران کتاب و کتابخوانان حرفه ای شهرستان، استفاده بهتر و مطلوب تر از ظرفیت فضای مجازی، ترویج و برندسازی کتاب های ناب با معرفی در مراسم ها با استفاده از تشکل ها و هیأت های مذهبی فعال و آموزش و پرورش و همچنین الگو قرار دادن معلمان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.