فرماندار بهاباد خواستار ارتقاء هرچه سریعتر دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری شد

فرماندار بهاباد خواستار ارتقاء هرچه سریعتر دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگاه عمومی بهاباد با بیان اینکه بهاباد بعد از گذشت چندین سال از شهرستان شدن هنوز دادگستری ندارد، گفت: باوجود اینکه از نظر تقسیمات کشوری بهاباد شهرستان است اما علی رغم پیگیری هایی انجام شده، حوزه قضایی آن به صورت بخش اداره می شود و مشکلاتی را برای مردم ایجاد نموده است.

 

"محمدمهدی خانی زاده" تصریح کرد: گرچه سطح جرائم در این شهرستان پایین است و دادگاه فعلی تاحدودی توان پاسخگویی به مراجعه کنندگان را دارد اما با افزایش برنامه ها و انتظارات دستگاه های اجرایی بعد از شهرستان شدن، ارتقاء هرچه سریعتر دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری ضروری است تا با تشکیل کمیسیون هایی که نیاز به دادگستری دارد، بتوان مسائل و مشکلات مطرح شده در سطح شهرستان را سریعتر حل و فصل نمود.

 

رئیس شورای تأمین شهرستان بهاباد همچنین در جهت کمک به ارتقاء هرچه سریعتر دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری، برای تأمین فضای فیزیکی و در اختیار گذاشتن ساختمان مورد نیاز آن، اعلام آمادگی هرگونه همکاری نمود.

 

مهندس خانی زاده در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به عملكرد دادگاه عمومی بهاباد گفت: امنیت، مادر همه نعمت هاست و عملکرد حوزه قضايی در شهرستان نشان دهنده صلابت و قاطعيت برخورد متناسب با شرایط منطقه بوده است.

 

معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد در هم در این مراسم به جایگاه و اهمیت قضاوت در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: جایگاه قضاوت از مناصب اولیاء الله است.

 

سجودی با بیان اینکه تلاش تمامی قضات این است تا بین مردم صلح و صفا برقرار شود گفت: قاضی باید دائم تحت نظر باشد و تا جایی که امکان دارد در دادن رأی دقت نظر داشته تا بتواند بین مردم صلح و صفا برقرار نماید.

 

وی به ارتقای دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری اشاره کرد و گفت: برای ارتقای دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری کارهای بزرگی صورت گرفته است و تا مشخص شدن ساختمان جدید برای دادگستری شهرستان ان شا‌الله شاهد راه اندازی دادگستری بهاباد هم باشیم که با تعامل با مسئولان شهرستان کارها در حال پیگیری است.

 

گفتنی است در پایان از زحمات "مجتبی یاوری" تجلیل و طی حکمی از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه "اسماعیل دهقان" به عنوان رئیس دادگاه عمومی بهاباد معرفی گردید.

 

درمراسم تکریم و معارفه رئیس جدید دادگاه عمومی بهاباد فرماندار، امام جمعه، رئیس شورای اسلامی شهر، معاون منابع انسانی دادگستری استان و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان حضور داشتند.