فرماندار بهاباد: تربیت نیروی انسانی متناسب با رشته های مورد نیاز شهرستان باشد/ مسئولیت پذیری و کسب مهارت های زندگی در دانش آموزان تقویت شود

فرماندار بهاباد: تربیت نیروی انسانی متناسب با رشته های مورد نیاز شهرستان باشد/ مسئولیت پذیری و کسب مهارت های زندگی در دانش آموزان تقویت شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار بهاباد و با حضور امام جمعه بهاباد، مدیر آموزش و پرورش و اعضای این شورا با محوریت بررسی آسیب های اجتماعی در مدارس و راهکارهای پیشگیری از این آسیب ها در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با اظهار اینکه از نظر فارغ التحصیلان بومی در برخی رشته ها خیلی در مضیقه هستیم گفت: امروز زمینه اشتغال برای جوانان در برخی کارخانه ها و ادارات فراهم است اما متأسفانه دانش آموختگان بومی برای رشته هایی که مورد نیاز است وجود ندارد؛ حتی مدرک تحصیلی دیپلم در رشته مورد نیاز وجود نداشت.

 

"عباس اقبال" با تأکید بر اینکه تربیت نیروی انسانی باید متناسب با رشته های شغلی مورد نیاز شهرستان باشد گفت: آموزش و پرروش سعی کند دانش آموزان و اولیاء دانش آموزان را به فراگیری رشته هایی که متناسب با ظرفیت ها و مشاغل بومی شهرستان ترغیب کند تا جوانان در آینده دغدغه اشتغال نداشته باشند.

 

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه تربیت دانش آموازن تنها بر عهده آموزش و پرورش نیست بلکه همه آحاد جامعه به ویژه والدین دانش آموزان باید احساس مسئولیت کنند تا برنامه های آموزشی و پرورشی مدارس نتیجه مطلوب داشته باشد.

 

اقبال با اظهار اینکه شورای آموزش و پرورش نقش مهمی در تحقق اهداف آموزش و پرورش  دارد بر تقویت احساس مسئولیت پذیری و کسب مهارت های زندگی در دانش آموزان تأکید نمود.

 

 

رئیس آموزش و پرورش بهاباد:

خانواده ها نقش خود را در تربیت فرزندان فراموش کرده اند

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد گفت: آموزش و پرورش بهاباد با اولویت بومی گرایی نیرو جذب کرده است و اکثریت معلمان که در حال حاضر تدریس می کنند بومی و ساکن شهرستان هستند.

 

"حسن عبدالهیان" به نقش خانواده ها و آموزش و پرورش در تربیت صحیح دانش آموزان اشاره نمود و گفت: معلمان زحمت خود را می کشند امّا متأسفانه خانواده ها نقش خود را در تربیت فرزندان فراموش کرده اند و در این زمینه از آموزش و پرورش هم طلبکار می شوند؛ عدم نقش آفرینی والدین صدمات بزرگی در تربیت صحیح دانش آموزان به وجود می آورد. 

 

وی با بیان اینکه درصد حمایت خانواده از درصد نظارت خانواده بر دانش آموزان بیشتر است بر ضرورت افزایش نظارت خانواده ها تأکید نمود و گفت: هم نظارت و هم حمایت خانواده ها مهم است؛ اما خانواده ها نقش کمرنگی در امور تربیتی و فرهنگی دانش آموزان دارند.

 

امام جمعه بهاباد:

تعلیم و تربیت دانش آموزان بدون همراهی خانواده ها محقق نمی شود

 

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه جامعه با تضاد روبرو است گفت: تعلیم و تربیت دانش آموزان بدون همراهی خانواده ها محقق نمی شود؛ وجود تضاد بین رفتار اولیا و دانش آموزان اثرات منفی بر دانش آموزان می گذارد.

 

 حجة الاسلام والمسملین"علی اکبر ابراهیمی بشکانی" با تأکید بر انجام کارهای اجرایی بر اساس واقعیات گفت: با هجمه هایی که در سطح جامعه وجود باید تحول عمیق بخصوص در بحث علوم انسانی ایجاد شود.

 

وی باتوجه به ضرورت پیوند آموزش و پرورش با اولیاء دانش آموزان گفت: همکاری اولیای دانش آموزان با آموزش و پرورش موجب بهبود فرآیند آموزشی و پرورشی دانش آموزان خواهد شد؛ بدون همراهی خانواده نمی توان انتظار داشت که تربیت صحیح انجام شود. 

 

رئیس شورای اسلامی شهر بهاباد:

از فضای مجازی باید به عنوان فرصت برای تربیت دانش آموزان استفاده نمود

 

رئیس شورای اسلامی شهر بهاباد با توجه به روند رو به رشد فضای مجازی گفت: فضای مجازی چالش های تربیتی را به وجود آورده است اما از فضای مجازی باید به عنوان فرصت برای تربیت دانش آموزان استفاده نمود.

 

"سیدمحمود میرابوالقاسمی" با بیان اینکه برخی خانواده ها فرزندان خود را در فضای مجازی رها کرده اند گفت: آگاه سازی خانواده ها و دانش آموزان از آسیب هایی که در فضای مجازی وجود دارد سبب استفاده صحیح از فضای مجازی و کاهش آسیب های آن خواهد شد.

 

تشکل کارگروه برای نظارت بر فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی شهرستان، برگزاری کارگاه های آموزشی تربیتی برای معلمان و اولیاء دانش آموزان و آشنایی خانواده ها با آسیب های فضای مجازی از مهمترین تصمیمات این جلسه بود.