فرماندار بهاباد انتظارات خود را از بخشدار جدید آسفیچ بیان نمود

فرماندار بهاباد انتظارات خود را از بخشدار جدید آسفیچ بیان نمودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد عصر روز چهارشنبه 14 شهریور 97 در مراسم تکریم و معارفه بخشدار آسفیچ با بیان اینکه خدمت به مردم افتخار است به بیان مطالبی در خصوص وظایف بخشدار و انتظارات وی از بخشدار بیان داشت.

 

وی اولین انتظار را حرکت در چارچوب منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید عنوان نمود و گفت: قطعاً نتیجه این سیاست ها، هم رفاه و هم پیشرفت بخش آسفیچ در جهت رفع محرومیت خواهد بود.

 

"محمدمهدی خانی زاده" تأکید کرد: انتظار داریم وحدت و همدلی در کل بخش آسفیچ به وجود بیاید و به سرعت راه های پیشرفت و آبادانی طی شود.

 

وی بر پیگیری جهت تسریع در پروژه آبرسانی، بحث قنوات و جذب بودجه های خشکسالی تأکید نمود و گفت: اولویت اصلی ما در این مناطق، فعلاً آب می باشد و لذا اگر بحث آب حل شود، آبادانی هم به همراه دارد.

 

خانی زاده باتوجه به لزوم اولویت بندی برنامه ها، از تهیه شناسنامه روستاهای شهرستان خبر داد و گفت: برنامه هایی تدوین کردیم که انشاا...با کمک بخشدار ارائه خواهد شد؛ هیچ مشکلی برای هزینه در روستاها نداریم؛ بودجه ها با برنامه به پروژه های اولویت دار  تزریق می شود تا پروژه های برای رفاه مردم اجرا شود.

 

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد با بیان اینکه تاکنون از تمام روستاهای بخش آسفیچ بازدید و حتی بعضی از روستاها را حداقل دوبار بازدید نموده است گفت: با تمام مشکلات روستاها به ویژه روستاهای بخش آسفیچ آشنا هستم و از بخشدار هم انتظار دارم توجه جدی در این رابطه داشته باشند.

 

خانی زاده در بحث اشتغال بر تکمیل سریعتر کارخانه کوسیلیکات سدیم آسفیچ که در آینده نزدیک فاز اول به بهره برداری برسد تأکید نمود.

 

وی همچنین گفت: معادن بسیار خوبی در بخش آسفیچ از جمله زغال سنگ و سرب و روی وجود دارد که سرمایه گذار برای احداث کارخانه ذغال شویی پیدا کردیم و لذا تجمیع این معادن مورد انتظار است.

 

فرماندار بهاباد برای توسعه گردشگری بخش آسفیچ بر استفاده از ظرفیت همجواری با استان کرمان تأکید نمود و گفت: اولین آزمون برای توسعه گردشگری، جشنواره زعفران است که قرار است با رویکرد گردشگری به مدت یک هفته در تمام روستاهای بخش آسفیچ برگزار شود.

 

خانی زاده در ادامه در خصوص اقدامات صورت گرفته برای ترویج کشت محصولات کم آبخواه، گیاهان دارویی و گازرسانی به بخش آسفیچ مطالبی بیان نمود.

 

امام جمعه بهاباد هم به برنامه ریزی در کارها تأکید نمود و گفت: برنامه ریزی، نوعی نگاه اجتماعی است که موجب رفع محرومیت از منطقه خواهد شد.

 

حجة الاسلام و المسلمین "علی اکبر ابراهیمی بشکانی" افزود: اگر برنامه ریزی دقیق و قوی نداشته باشیم هرچه قدر هم هزینه کنیم به جایی نخواهیم رسید؛ این برنامه هست که مشکلات را حل می کند و با مشکل مواجه نخواهیم بود.

 

"علیرضا تیموری" بخشدار سابق نیز گزارشی از عملکرد چهارساله خود در بخش آسفیچ ارائه نمود.

 

گفتنی است عصر روز چهارشنبه 14 شهریور 97 در مراسمی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری از خدمات چهارساله "علیرضا تیموری" در سمت بخشدار آسفیچ و "امیرحسین تیموری" در مدت هفت ماه سرپرستی این بخشداری تقدیر و تجلیل به عمل آمد و طی حکمی از سوی استاندار یزد، "محمد باقری" به عنوان بخشدار آسفیچ معرفی شد.