فرماندار بهاباد: از انتقادات و نقد منصفانه حمایت و استقبال می کنیم/ ارتقاء جایگاه روابط عمومی نیازمند توجه خود مسئول روابط عمومی است

فرماندار بهاباد: از انتقادات و نقد منصفانه حمایت و استقبال می کنیم/ ارتقاء جایگاه روابط عمومی نیازمند توجه خود مسئول روابط عمومی استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز نشست هم اندیشی روابط عمومی های ادارات و نهادهای شهرستان بهاباد به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی به ریاست فرماندار و با حضور مسئول حراست فرمانداری، سرپرست بخشداری آسفیچ و مسئولین روابط عمومی های ادارات و نهادهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این نشست با تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر به وظیفه خطیر روابط عمومی ها در امر اطلاع رسانی اشاره نمود و خواستار تبیین خدمات انقلاب به مردم با دلیل و برهان شد و گفت: امسال در چهل سالگی انقلاب قرار داریم و دشمنان قسم خورده این نظام نقشه های شوم زیادی برای توقف این انقلاب ملت ایران با ایجاد نارضایتی در مردم دارند.


"محمدمهدی خانی زاده" با بیان اینکه در این برهه حساس که علی رغم برنامه های دشمنان، خدمات و کارهای بسیار ارزشمندی در کشور انجام شده است بر معرفی خدمات عزتمند و ارزنده دستگاه های اجرایی شهرستان به مردم تأکید و آن را مستلزم استفاده هر چه مطلوب تر از هنر روابط عمومی دانست.


وی در ادامه روابط عمومی و تبلیغات را دو وظیفه کاملاً متفاوت دانست و گفت: کار روابط عمومی برنامه ریزی برای برنامه های بلندمدت است تا بتواند طی این مدت از آن در موارد مختلف استفاده کند در حالی که تبلیغات بر روی اهداف کوتاه مدت متمرکز است.


فرماندار و رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان بهاباد یکی از عوامل بازدارنده در ارتقاء جایگاه روابط‌ عمومی را بی توجهی خود مسئولین روابط عمومی ها نسبت انجام به وظایف خود دانست و گفت: اگر خوب برنامه ریزی کنید می توانید با خلاقیت و فعال بودن، خودتان جایگاه روابط عمومی را بالا ببرید.


مهندس خانی زاده در این رابطه با بیان اینکه روابط عمومی ها پل ارتباطی دوسویه میان مردم و مسئولین هستند بر تلاش بیشتر روابط عمومی ها در برقراری ارتباط با مردم تأکید نمود و گفت: روابط عمومی ها باید مطالبات و انتظارات مردم را به گوش مدیران برسانند تا مردم احساس کنند انتظارات شان برآورده خواهد شد.


وی با تأکید بر تعامل سازنده روابط عمومی ها با خبرنگاران و نشریات محلی جهت انعکاس اخبار اداره مربوطه گفت: از انتقادات و نقد منصفانه حمایت و استقبال می کنیم و با جدیت پیگیری مسائل مطرح شده در اینگونه نقدها هستیم و برای رفع آنها اقدام خواهیم نمود.

 

شهرستان بهاباد پایه گذار طرح ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جلسات اداری استان 

مسئول حراست فرمانداری هم در این نشست بااشاره به مصوبه استانی برای قرائت وصیت نامه شهدا در جلسات ادارات جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواستار اجرای این مصوبه در ادارات شهرستان شد و گفت: پایه گذار این طرح در استان جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد است که حدود چهار سال است به یاد شهدا برگزار می شود؛ این طرح در استان مطرح و امروز در همه ادارات استان اجرا خواهد شد.


"محمد هوشمند" باتوجه به اینکه یکی از وظایف روابط عمومی ها انتشار اخبار می باشد خواستار بیان وقایع و گزارشات به مردم و رسانه ها به صورت صادقانه شد و گفت: در خبرها و اطلاع رسانی ها باید سه مؤلفه سرعت، دقت و صحت مورد توجه قرار گیرد.

 

روابط عمومی ها باید به سلاح روز مجهز باشند

مسئول روابط عمومی فرمانداری بهاباد هم در این نشست با بیان اینیکه فعالیت روابط عمومی ها 24 ساعته و در طول ساعت شبانه روز است خواستار حضور بیشتر روابط عمومی ها در بین مردم شد و گفت: روابط عمومی هنر چگونگی برقراری تعامل و ارتباط با مردم است.


"محمدرضا اسماعیل زاده" ضمن ابراز گلایه از کم کاری برخی روابط عمومی ها و با اشاره به اینکه روابط عمومی ها باید به سلاح روز مجهز باشند گفت: باتوجه به حضور مردم در فضای مجازی، باید به سمت روابط عممومی الکترونیک حرکت نمود تا ضمن اطلاع رسانی سریعتر، به مسائل و ابهاماتی که در شبکه های اجتماعی مطرح می شود پاسخ دهند.


در ابتدای این نشست هم اندیشی، مسئولین روابط عمومی های ادارات به بیان مشکلات و ارائه پیشنهاداتی برای افزایش عملکرد روابط عمومی از جمله برگزاری دوره های آموزشی خبرنویسی و عکاسی، فعالیت در پیام رسان های ایرانی، چگونگی ارائه گزارش عملکرد ادارات و پاسخگویی به مشکلات مردمی پرداختند و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ گردید.

 

تجلیل از روابط عمومی های برتر شهرستان در سال 1396

 

همچنین در پایان این نشست از آقایان "حمیدرضا اخوان " مسئول روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان و "عباسعلی خواجه رحیمی" روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان به عنوان روابط عمومی های برتر و از "محمدحسن شیخ زاده" روابط عمومی اداره ورزش و جوانان، "سیدمرتضی رضوی" روابط عمومی اداره بهزیستی و "حسین حدادزاده" روابط عمومی مدیریت توزیع برق شهرستان به عنوان روابط عمومی شایسته تقدیر از سوی فرماندار مورد تجلیل قرار گرفتند.