فرماندار بهاباد: آزادی خرمشهر کلید فتح جنگ بود

فرماندار بهاباد: آزادی خرمشهر کلید فتح جنگ بودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد بزرگداشت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر در شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در فرمانداری بهاباد برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد:

آزادی خرمشهر در حقیقت کلید فتح جنگ بود

 

فرماندار بهاباد با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهداي بيت المقدس به ویژه سه نفر از فرزندان این خطه که در عملیات بیت المقدس به خیل شهدا پیوستند و همچنین مقاومت رزمندگان براي آزادسازی خرمشهر با بیان سخنی از امام راحل که فرمودند فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزشهاست گفت: خرمشهر برای ما یک الگو است و نباید بگذاریم این الگو فراموش شود.

عباس اقبال با اشاره به اینکه آزادی خرمشهر در حقیقت کلید فتح جنگ بود اظهار داشت: خرمشهر به خاطر موقعیت بسیار استراتژیکی که داشت هم برای دشمن و هم برای ما خیلی مهم بود و با فتح خرمشهر توانستیم پیروز جنگ شویم.

وی با بیان اینکه آزاد سازی خرمشهر، تجلی فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت است گفت: فتح خرمشهر به عنوان حماسه ای جاویدان در تاریخ انقلاب اسلامی است که می توان از آن به عنوان یک حماسه بزرگ ملی یاد کرد.

اقبال همچنین بر تشریح ارزش های انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی برای نسل جدید تأکید نمود و گفت: نسل جدید باید بدانند چه ارزش هایی پشت این انقلاب است و اعتقاد به این ارزش ها می تواند برای آینده ما چراغ راه بسیار خوبی باشد.

 

امام جمعه بهاباد:

سوم خرداد، اوج استقامت و پایداری ملت ایران، خدا باوری و خلوص نیت امام شهیدان خمینی کبیر(ره) است.

 

در ادامه امام جمعه بهاباد ضمن تبریک ایام ماه شعبان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس خصوصاً شهدای آزاد سازی خرمشهر و امام شهیدان گفت: سوم خرداد فتح بسیار مهمی است که به دست نیروهای اسلام انجام شد.

حجت الاسلام سیف ا... دهقانی با اشاره به اینکه آزادی شهر خرمشهر تا آنجایی مهم بود که امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و افزود: این شهر در زمان سقوطش با استقامت دلیرانه مردم و با دست های خالی از تجهیزات روبرو شد و دشمن خیلی سخت توانست بر آن مسلط شود؛ اما غیور مردان ایران توانستند با اجرای یکی از پیچیده ترین عملیات رزمی و تفضل پروردگار و فرمان پذیری محض از امام راحل این شهر را آزاد کنند.

وی با بیان اینکه سوم خرداد یاد آور دلاور مردی های رزمندگان و ایثار شهیدان است گفت: سوم خرداد، اوج استقامت و پایداری ملت ایران، خدا باوری و خلوص نیت امام شهیدان خمینی کبیر(ره) است.

دهقانی تصریح کرد: در فتح خرمشهر ثابت شد نظام اسلامی با برخورداری از موهبت رهبری خردمند و هوشمندانه، از ظرفیت های بالایی برای رویارویی با تهدیدات دشمنان بهره مند است.

وی همچنین انتقال خاطرات، وقایع و حماسه دفاع مقدس از جمله سوم خرداد را به نسل کنونی و آینده ضروری خواند.

در ادامه جلسه سایر اعضا به بیان دیدگاه های خود در خصوص برگزاری هر چه بهتر سالروز حماسه سوم خرداد پراختند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

برگزاری رژه موتوری، غبار روبی قبور مهطر شهدا، تجلیل از سه شهید عملیات فتح المبین، نشست بصیرتی با محوریت سوم خرداد، تجلیل از رزمندگان از جمله برنامه هایی است که به مناسبت سوم خرداد در بهاباد برگزار خواهد شد.