فرماندار بهاباد: احسان و انفاق شاخص ترین ویژگی اهل ایمان است

فرماندار بهاباد: احسان و انفاق شاخص ترین ویژگی اهل ایمان استمراسم جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در 42 مدرسه شهرستان بهاباد و به صورت نمادین در دبستان قرآنی سمیه با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیران آموزش و پرورش و کمیته امداد و دیگر روسای ادارات و نهادهای شهرستان و جمعی از اولیاء دانش آموزان برگزار گردید.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک هفته احسان و نیکوکاری گفت: یکی از کارهای خیر و پسندیده که در دین اسلام بر آن تأکید شده است کمک به نیازمندان و هم نوعان است که ترویج تربیت عاطفی، احسان و نیکوکاری و انفاق در بین دانش آموزان را در پی خواهد داشت.

عباس اقبال برگزاری جشن نیکوکاری را در تقویت فرهنگ نوع دوستی و حمایت از نیازمندان موثر دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا این آیین معنوی در سطح شهرستان به خوبی و با مشارکت گسترده مردم برگزار شود.

اقبال با بیان اینکه احسان یک صفت ارزشمند و یک ویژگی با ارزش است که خداوند عالم یکی از گروه هایی را که دوست می دارد گفت: انسانهایی که اهل احسان و نیکوکاری هستند خداوند آنها را به رحمت خود نزدیک می کند.

وی با بیان اینکه احسان و انفاق شاخص ترین ویژگی اهل ایمان است گفت: از منظر وحیانی قرآن شاخص ترین ویژگی اهل ایمان سبقت در انجام کارهای خیر و احسان و انفاق است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای از بین بردن محرومیت در جامعه یادآورشد: این نهاد مقدس نقش مهم و موثری در محرومیت زدایی از جامعه و توانمندسازی اقشار محروم داشته است.

امام جمعه بهاباد هم در این مراسم با تبریک هفته احسان و نیکوکاری از حضور همه دانش آموزان مدیران و دست اندرکاران جشن نیکوکاری تقدیر و تشکر کرد و افزود: این اقدام یکی از سنت های حسنه اسلامی است که همواره مورد تأکید بزرگان دین ما بوده است.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی از احسان و نیکوکاری به عنوان تبلور حس نوع دوستی و مهرورزی یاد کرد و گفت: این اقدام یکی از سنت های حسنه اسلامی است که همواره مورد تأکید بزرگان دین ما بوده است.

امام جمعه بهاباد با اشاره به این که ملت مسلمان و مؤمن ایران اسلامی هر ساله با حضور پرشور خود در پایگاه های کمیته امداد حس نوع دوستی و احسان را به همه دنیا ثابت می کنند، گفت: مردم نیکوکار در این روز حضور مهربانانه خود را در همدلی با دیگران نشان می دهند.

مدیر آموزش و پرورش این شهرستان نیز درسخنانی از جشن نیکوکاری به عنوان سنت حسنه جامعه اسلامی درکمک به همنوع نام برد.

وی تصریح کرد: مشارکت در این جشن، تمرین درس ایثار، انفاق، کمک به همنوع و نیز انسان دوستی می باشد که در آموزه های اسلامی به آن تاکید فراوان شده است.

در ادامه رمضان باقری مدیر کمیته امداد امام خمینی ره بهاباد به ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد پرداخت و پیام مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ره استان یزد را در رابطه با روز احسان و نیکوکاری قرائت نمود.

در پایان مسئولان و دانش آموزان با حضوردرپای صندوق های کمک به جشن نیکوکاری شادیهای خود را بین دانش آموزان قسمت کردند .