فرماندار بهاباد؛ قرنطینه های خانگی، کلید رهایی از کرونا ویروس است

فرماندار بهاباد؛ قرنطینه های خانگی، کلید رهایی از کرونا ویروس استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ هفتمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در شهرستان بهاباد صبح امروز شنبه 17 اسفندماه 98 به ریاست فرماندار بهاباد و با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه تاکنون شاهد ابتلای سه نفر از همشهریان به کرونا ویروس بودیم که دو نفر از آنها ساکن بافق و یک نفر ساکن بهاباد بودند؛ خوشبختانه دو نفر از آنها بهبود پیدا کردند و یک نفر دیگر هم انشاءا... به زودی از بیمارستان مرخص خواهد شد.

"محمدمهدی خانی زاده" در ادامه با تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد مقابله با کرونا در شهرستان گفت: مهمترین کاری که در شرایط کنونی باید انجام شود، توقف چرخه انتقال شیوع ویروس است.

وی کلید رهایی و بهترین توصیه پزشکان برای پیشگیری از کرونا ویروس را قرنطینه خانگی عنوان نمود و افزود: در صورت رعایت مسائل بهداشتی و توصیه های پزشکی، دچار این بیماری نخواهیم شد و این مهم فقط با همراهی و توجه ویژه مردم تحقق خواهد یافت.

استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، همکاری ادارات و اصناف برای تأمین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان، برخورد قانونی با اصناف در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی، ضدعفونی کردن مداوم ایستگاههای برداشت آب در سطح شهرستان و اماکن عمومی، انجام فرآیند سوختگیری در پمپ بنزین فقط توسط متصدی جایگاه، جمع آوری کلیه دست فروشان و دوره گردان، ممنوعیت شستشوی فرش و خودرو در تفرجگاه سرآسیاب، لغو کلیه مراسم های مذهبی، جشن ها و مراسم ترحیم و کنترل ورودی و خروجی های شهرستان در راستای کنترل کرونا ویروس از برخی مصوبات جلسه بود.