عملیات اجرایی پروژه احداث پست 132 به 20 کیلو وات بهاباد آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه احداث پست 132 به 20 کیلو وات بهاباد آغاز شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در ششمین روز از دهه مبارک فجر98 عملیات اجرایی پروژه احداث پست 132 به 20 کیلو وات بهاباد باحضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد "عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار، "محمود زارع" مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، "حجت الاسلام بشکانی" امام جمعه بهاباد، معاونین فرماندار، بخشدار مرکزی، شورای اسلامی شهر بهاباد، "محمدحسن صباغ زادگان" مدیرعامل برق منطقه ای یزد، "آرش نواب" مدیرعامل توزيع نيروی برق استان يزد، ابوالفضل اسدی" مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان و "محمدرضا صحتی" پیمانکار این پروژه و جمعی از مسئولین آغاز شد.

استاندار یزد: 

شرایط عادلانه ای برای زیرساخت های شبکه برق استان فراهم شود

استاندار یزد در این مراسم با بیان یکی از استان هایی هستیم که با بیشترین رشد مصرف برق را به خاطر صنعتی شدن داریم نیازمند توسعه زیرساخت های صنعت برق در استان می باشیم گفت: می طلبد شرایط عادلانه ای برای زیرساخت های شبکه برق در همه جای استان به وجود بیاوریم.  

"محمدعلی طالبی" تصریح کرد: برای شهرستان های کمتر برخوردار استان برنامه های ویژه ای دنبال می شود تا این نگرانی را رفع کند و  انشاءا... با تعامل و همدلی که در بین مسئولین و سایر بخش ها وجود دارد، منجر به زمینه سازی هرچه بهتر برای رشد و سرمایه گذاری در همه نقاط استان به ویژه مناطق  کمتر برخوردار مثل شهرستان بهاباد باشیم.

 

گفتنی است این پروژه شامل يک دستگاه ترانسفورماتور قدرت با ظرفيت 30 مگاولت آمپر، 4 فيدر خط خروجی 20 كيلوولت، يک فيدر اتصال نيروگاه های DG و يک فيدر بانک خازنی با ابعاد زمين 150 در 150 متر مربع می باشد.

ایجاد زیرساخت به منظور تأمین مصرف برق رو به رشد شهرستان، رفع افت ولتاژ و کاهش تلفات شبکه توزیع شهرستان بهاباد از اهداف این پروژه می باشد.

این پروژه با اعتبار 157 میلیارد ریال، پیش بینی شده تا اسفندماه 99 به اتمام برسد.

در حال حاضر بهاباد 9400 مشترکت برق دارد که از این تعداد 90 اشتراک آن صنعتی می باشد که نزدیک به 40 درصد بار مصرفی برای صنعت و بخش تولید مصرف می شود.