علامه ملاعبدا... بهابادی پشتوانه ای برای استان یزد

علامه ملاعبدا... بهابادی پشتوانه ای برای استان یزدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ای به منظور تهیه طرح توسعه و ساماندهی بقعه علامه آخوند ملاعبدا... بهابادی با حضور شرکت مشاور، فرماندار بهاباد و مسئولین مرتبط در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با اظهار تأسف از غفلتی که نه تنها شهرستان بهاباد بلکه استان یزد نسبت به مقام شامخ ملاعبدا... داشته است گفت: ملاعبدا... بهابادی یکی از علمای بزرگ عهد صفویه بود و مقام معظم رهبری در جمع فضلا و روحانیون استان یزد برای اینکه بفرمایند علاوه بر دارالعباده صفت دارالعلم هم زیبنده استان یزد است به مقام علمی ملاعبدا... بهابادی اشاره فرمودند.

"عباس اقبال" تصریح کرد: وجود این مکان مقدس در شهرستان بهاباد می تواند پشتوانه ای برای استان یزد باشد و لذا بعنوان یک ظرفیت فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به مقدمات تهیه طرح مزار ملاعبدا... اشاره نمود و اظهار داشت: برای توسعه و تهیه طرح جامع بازسازی آن جلسه ای با میراث فرهنگی استان داشتیم و تاکنون کارهایی برای مرمت و آزادسازی حریم مقبره ملاعبدا... صورت گرفته است.

اقبال، در خصوص استفاده از شرکت مشاور برای آزادسازی حریم مقبره ملاعبدا... گفت: با میراث فرهنگی استان تفاهم نامه ای امضا کردیم که تهیه طرح را به شرکت مشاور واگذار کند تا کارهای عمرانی بقعه براساس طرح و با برنامه باشد.

فرماندار بهاباد به مدت زمان اجرای این پروژه که یکی از طرح های فرهنگی شهرستان می باشد اشاره نمود و گفت: تاکنون مبلغ 500 میلیون ریال برای مرمت و آزادسازی حریم بقعه ملاعبدا... هزینه شده است که باتوجه به کمبود بودجه، انشاءا... این پروژه طی چند سال اجرا خواهد شد.

وی همچنین به احیاء آثار علامه آخوند ملاعبدا... بهابادی اشاره نمود و گفت: کارهای نرم افزاری برای احیاء آثار ایشان با همکاری دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در حال انجام است.

در ادامه جلسه طرح ساماندهی بقعه علامه ملاعبدا... بهابادی مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است بقعه ملاعبدا... بهابادی متعلق به دوره قاجار می باشد و به شماره 31322 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.