عصر شعر بهار انقلاب و تجلیل از هنرمندان بهاباد برگزار شد

عصر شعر بهار انقلاب و تجلیل از هنرمندان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ "عصر شعر بهار انقلاب" و تجلیل از هنرمندان بهاباد، با حضور مشاور فرهنگی استاندار یزد، فرماندار بهاباد، تعدادی از شاعران استان و شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری ملاعبدا... بهاباد برگزار شد.

مشاور فرهنگی استاندار یزد با درود بر شهیدان و امام شهیدان و با بیان اینکه بیایید وصل اسلام، شهیدان و ولایت باشیم و اهل اخلاص، صداقت و معنویت باشیم گفت: معرفت های عالم اینطور نیست که فقط از کتاب به دست بیاید؛ از روش های مختلفی می شود انسان مهارت های هستی را کسب کند؛ یکی علم دانشگاهی است ولی روش هایی وجود دارد که ما باید انجام دهیم.

غلامرضا محمدی ادامه داد: یکی از این روش ها روش های عرفانی است و اگر تهذیب نفس داشته باشید و دلت نورانی باشد؛ اگر به آسمان وصل باشید؛ خداوند بسیاری از حکمت ها را از دلت بر زبانت جاری می کند و دید شما را عوض می کند و این روش عاشقانه نگریستن و زیباترین نگرش به هستی است.

وی یکی دیگر از روش ها را روش هنری عنوان نمود و گفت: هنر، شناخت زیبا شناسانه هستی است؛ هنر از جایی تراوش می کند که حساس ترین و زیباترین نقطه روح آدم است و چون بر احساس و عواطف اثر می گذارد، در طول تاریخ بسیار کارساز بوده است.

محمدی با بیان اینکه هنرمندان ظریف هستند و زیبایی ها را می بینند و لذت می برند و زیبایی می آفرینند و ما از پشت عینک هنرمندان زیبایی های جهان را می بینیم گفت: امروز هنرمندان مسئولیت خطیری دارند و مسئولین مسئولیتی خطیرتر که هم باید به هنرمندان برسند و هم با هنرمندان خط مشی ها را ترسیم کند.

وی ادامه داد: امروز که دشمن با روش جنگ نرم به جنگ ما آمده است یکی از بهترین راه ها این است که هنرمندان بسیج شوند و آثار هنری بیافرینند؛ دشمن از روش هنری وارد شده است و از طریق سینما، ماهواره، کارتون و عروسک دارد با ما جنگ می کند و این روش خیلی آسان تر، امکانات کمتر و خسارت کمتر، سریع تر می شود عمل نمود و اثرش بیشتر است.

مشاور فرهنگی استاندار با بیان اینکه عرفان با عشق، مذهب و هنر همسایه دیوار به دیوار است گفت: دنیای امروز تشنه انسان هایی است که عاشقتند و در عین حال عارف، سالک، عالم و متخصص؛ اینها اگر در وجود انسانی به هم بیامیزد این انسان می تواند جهانی را تغییر دهد.

محمدی گفت: ما اگر پیشرفتی داشتیم به خاطر این بود که علم ما با ایمان ما توأم بوده است و این عرفان، ایمان، هنر و علم که به هم می آمیزند می توانیم دنیای آینده را تکان دهیم.

وی یکی دیگر از راه های کسب مهارت های هستی را ادبیات و شعر عنوان نمود و گفت: می گویند ادبیات هنر است؛ سخن و نوشته ای که تعالی پیدا می کند و از سطح عادی اوج می گیرد و جنبه هنری پیدا می کند و اثری عاطفی می گذارد؛ اینها محملی برای بردن اندیشه تا فراسوی دلها می باشد؛ ایمان ما، ذوق، شوق، معارف و همه چیز ما در ادبیات ما ریخته است؛ ادبیاتی ما در دنیا بی نظیر است.

همچنین در این برنامه تعدای از شاعران استان و شهرستان به خواندن اشعار خود پرداختند و در پایان از هنرمندان شهرستان تجلیل شد.