عصبانیت دشمن نشانه حرکت صحیح انقلاب در مسیر خود است/ دهه فجر فرصتی است برای تبیین هویت ارزشمندی که انقلاب اسلامی به مردم داد

عصبانیت دشمن نشانه حرکت صحیح انقلاب در مسیر خود است/ دهه فجر فرصتی است برای تبیین هویت ارزشمندی که انقلاب اسلامی به مردم دادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ اولین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان بهاباد روز دوشنبه 25 دیماه 96 به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد به منظور برنامه ریزی برنامه های دهه فجر در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تسلیت حادثه کشتی سانچی به خانواده این عزیزان و ملت ایران گفت: انقلاب اسلامی یک هدیه الهی است که به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و جانفشانی شهدا به ملت ما و همه مستضفین جهان هدیه شد و تومار حکومت طاغوت را با استقرار نظامی اسلامی در هم پیچید.

 

"عباس اقبال" ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی تیر استعمارگران برای چپاول ایران به سنگ خورد و لذا دشمن برای سرنگونی و براندازی نظام اسلامی تلاش های زیادی داشته، دارد و خواهد داشت تا دوباره بر ایران مسلط شود که به برکت رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری و بصیرت مردم موفق نخواهد شد.

 

وی به عصبانیت امریکای جهانخوار و صهیونیست ها  از ملت ایران اشاره نمود و گفت: این عصبانیت دشمن نشانه عظمت انقلاب و حرکت صحیح آن در مسیر خود است؛ و اگر انقلاب ما از اهداف خود دور شده بود امریکا و اسرائیل اینقدر از ملت ایران عصبانی نبودند. 

 

اقبال ادامه داد: بنا به گفته مقام عظمای ولایت اگر مردم در سال 57 امریکا را از ایران بیرون انداختند، در سال 96  قدرت پوشالی آمریکا را به چالش کشیده و آنها را از منطقه بیرون ریختند.

 

 

مهم ترین برنامه دشمن نشان دادن ناکارآمدی نظام اسلامی است

فرماندار بهاباد در بخش دیگر سخنان خود گفت: مهم ترین برنامه دشمن نشان دادن ناکارآمدی نظام اسلامی است که به لطف خدا این نقشه نقش بر آب شده و روز به روز انقلاب اسلامی پرخروشتر و توفنده تربه حرکت انسان ساز خود ادامه خواهد داد.

 

اقبال با بیان اینکه به کوری چشم استکبار و ایادی او  چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد گفت: در حالی دشمن شاهد شکست  پی در پی توطئه های خود طی این 39 سال است که امروز نظام اسلامی در صحنه بین المللی به یکی از بازیگران اصلی و تأثیر گذار تبدیل شده و انشاا... این انقلاب، به انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل خواهد شد.

 

وی به اغتشاشات اخیر اشاره نمود و گفت: عده ای ابتدا بعنوان اعتراض به وضع معیشت تجمع کرده و خواسته ها و شعارهای آنها در این راستا بود؛ اما به سرعت میدان دست کسانی افتاد که عده ای از سر نا آگاهی و تعدادی هم دانسته و با عنادی که نسبت به اصل انقلاب اسلامی داشتند با شعارهای هنجار شکن، دست به تخریب اموال عمومی زدند و با توهین به اعتقادات مردم نسبت به مساجد و حسینیه ها و نمادهای مذهبی چهره پنهان خود را نشان دادند و مردم سریعاً صف خود را از آنها جدا و با حضور خودجوش و راهپیمایی باشکوه، آنها را از صحنه بیرون کردند.

 

فرماندار بهاباد ضمن تأکید بر لزوم هوشیاری، اتحاد و انسجام مردم، موضع گیری صریح و شفاف جناح های سیاسی در محکومیت این حرکات را از نکات بارز و برجسته جریانات اخیر دانست و با بیان اینکه دشمن از انقلاب ضربات مهلکی خورده است گفت: دشمن توطئه های خود را  روز به روز پیچیده تر می کند که همه باید هوشیار و مترصد اوضاع باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: همه باید آماده مقابله ما با این توطئه ها باشیم و قبل از حرکت دشمن  به او فرصت عرض اندام  ندهیم و  مهمترین فاکتور در این موضوع تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری است که باعث پیروزی ملت ایران خواهد شد.

 

اقبال با تأکید بر اینکه مهمترین وظیفه ما باید وحدت، انسجام و کار برای رضای خدا باشد گفت: تمام هم و غم ما مسئولین گرفتار نشدن در مسایل روزمره، برنامه ریزی برای حل مشکلات مردم و اقدام انقلابی و دلسوزانه برای از میان برداشتن این مشکلات است و قطعا با این تفکر است که می توان موفق شد.

 

 

هیچ بهانه برای عدم خدمت به مردم پذیرفته نیست

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد باتوجه به کارهای بسیار زیادی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بویژه در دولت تدبیر و امید در شهرستان انجام شده تصریح کرد: علیرغم کمبود اعتبارات، در این شهرستان هیچ پروژه ای تعطیل نیست؛ بلکه بیشتر از گذشته نیز کار شده است؛ لذا هیچ بهانه برای عدم خدمت به مردم پذیرفته نیست.

 

اقبال بر تبیین و آگاه سازی مردم مخصوصاً نسل جوان از دستاوردهای انقلاب تأکید نمود و گفت: افزایش سطح آگاهی مردم به ویژه نسل جوان نسبت به دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی و مقایسه ملموس وضع فعلی کشور با دوران سیاه طاغوت امری ضروری است و لذا دهه فجر فرصتی است برای تبیین هویت ارزشمندی که انقلاب اسلامی به مردم داد.

 

وی با توجه به تقارن ایام دهه فجر با ایام فاطمیه خواستار برنامه ریزی همراه با حفظ حرمت این ایام و اجرای باشکوه تر برنامه های دهه فجر نسبت به سال های قبل شد و بر مشارکت مستقیم مردم در برنامه ریزی و اجرای برنامه های دهه فجر تأکید نمود.

 

در ادامه جلسه مسئولین عضو ستاد پیشنهادهای خود را جهت برنامه ریزی ایام دهه فجر ارائه نمودند که مقرر شد در جلسه بعدی این ستاد مسئولین کمیته ها برنامه های خود را اعلام نمایند.

 

گفتنی است در این جلسه  16 کمیته شهرستانی و دو ستاد فرعی در بخش های مرکزی و آسفیچ مصوب شد و آقای حسین زینلی به عنوان دبیر ستاد دهه فجر شهرستان انتخاب گردید.