عدم توجه به ارزش های دینی منجر به وقوع جرم و آسیب های اجتماعی می شود

عدم توجه به ارزش های دینی منجر به وقوع جرم و آسیب های اجتماعی می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه هم اندیشی پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی شهرستان بهاباد صبح امروز به ریاست رئیس دادگاه عمومی بهاباد و با حضور "حجت الاسلام علیرضا آقایی" مدیر اجرایی بنیاد صیانت از خانواده استان یزد، "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، "محمد هوشمند" معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین ادارات مربوط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با تأکید بر ضرورت ارائه  آموزشی هایی در زمینه حفظ ارزش های دینی و اسلامی گفت: تضعیف و عدم توجه به ارزش های دینی منجر به وقوع جرم و آسیب های اجتماعی می شود.

"محمدمهدی خانی زاده" خواستار انتخاب راهکاری درست برای حل مسائل اجتماعی شهرستان شد و گفت: باید از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود و با برنامه ریزی صحیح، اهداف پیشگیرانه را به بهترین شکل اجرایی نمود.

مدیر اجرایی بنیاد صیانت از خانواده استان یزد با بیان اینکه آگاهی مردمی در کاهش آسیب های اجتماعی نقش مهمی دارد بر استفاده از روحانیون در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی تأکید نمود تا در مناسبت های مختلف آسیب هایی اجتماعی منطقه برای مردم مطرح شود.

"حجت الاسلام علیرضا آقایی"  با اشاره به اجرای طرحی برای حضور بیشتر روحانیون در مدارس استان گفت: در مدارسی که این طرح اجرا شد کمترین آسیب های اجتماعی را داریم.

وی باتوجه به طرح مجازات های جایگزین حبس گفت: در این طرح براساس نوع جرم، مجرم باید آموزش های اجتماعی را به صورت رایگان به مردم ارائه دهد.

در این جلسه اعضای جلسه در حیطه کاری خود، برخی اقدمات صورت گرفته و عواملی که باعث ایجاد آسیب های اجتماعی می شوند را مطرح و راهکارهای مقابله و  پیشگیری از آن ارائه شد.