طنین زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان بهاباد

طنین زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان بهابادبه مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان بهاباد و به صورت نمادین در مجتمع آموزشی امام رضا(ع) احمدآباد با حضور فرماندار، امام جمعه، بخشدار مرکزی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، معاون رئیس اداره آموزش و پرورش، جمعی از مسئولان شهرستان، دانش آموزان و اولیاء آنان نواخته شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس به نقش علم و دانش در جامعه اشاره نمود و گفت: معلم زبان ما، معلم زبان انگلیسی یا فیزیک نیست؛ بلکه معلمی است که قدرت دانش آموزان و تحلیل آنان را بالا ببرد تا این کشور بیمه شود.

"عباس اقبال" به جنگ نرم دشمنان اشاره کرد و گفت: امروز ما جنگ رو در رو با دشمن نداریم؛ مردمی که در دهه 60 جنگیدند کاری کردند که این کشور بیمه شد؛ ولی دشمنان از راه دیگری علیه جنگ با کشور ما برخواسته اند که این همان جنگ نرم دشمن است.

وی افزود: جنگ نرم یعنی جنگی که دشمن از راه فکر، ذهن و تغییر اعتقادات مردم انجام می دهد؛ دشمن ممکن است نتواند عاشورا را از بین ببرد ولی می تواند عاشورا را منحرف کند.

اقبال، با تأکید بر تعلیم و تربیت دانش آموزان گفت: امروز دانش آموزان خیلی باید مواظب اینگونه توطئه های دشمنان باشند.

امام جمعه بهاباد هم در این مراسم با بیان اینکه هفته دفاع مقدس نماد عزت، شرف و افتخار ملت ایران است، گفت: رشادت و جانفشانی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نباید توسط کسی نادیده گرفته شود و بر ما واجب است که سالروز دفاع مقدس را گرامی و پاس بداریم.

حجت الاسلام دهقانی افزود: امروز معلمان در عرصه نبرد فرهنگی با سلاح دانش در مدارس جهل زدایی می‌کنند.

وی با تأکید بر به شناخت وظیفه و انجام آن گفت: دانش آموزان باید وظیفه خود را بشناسند و خوب درس بخوانند تا به مدارج بالاتر دست یابند.

در این مراسم پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی توسط معاون رئیس اداره آموزش و پرورش بهاباد و همچنین پیام فرماندهی انتظامی استان یزد توسط فرمانده انتظامی شهرستان قرائت شد.