طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در بهاباد اجرا می شود

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در بهاباد اجرا می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بهاباد صبح امروز یکم خرداد98 به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین مربوطه با محوریت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه که با محوریت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در سطح شهرستان برگزار شد در سخنانی بر ضرورت مشارکت همگانی در ارتقای سطح سلامت و اطلاع رسانی عمومی و چهره به چهره به مردم  از طریق حضور کارشناسان بهداشت در مساجد تأکید نمود.

"محمدمهدی خانی‌زاده" افزود: متأسفانه بحث درمان برای مردم به یک فرهنگ تبدل شده است و تغییر این فرهنگ به فرهنگ پیشگیری نیازمند کار مضاعف دارد تا به نتیجه برسد.

گفتنی است طرح ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه برای افراد بالای 30 سال اجرا می شود. در مرحله اول این طرح، تهیه بانک اطلاعاتی افراد به سه روش مراجعه به مراکز درمانی و پایگاه های سیار و خود اظهاری افراد از طریق سایت www.salamat.gov.ir انجام می شود و مرحله دوم اجرای طرح غربالگردی و خدمات مربوطه به فشارخون است.