صرفه جویی در مصرف آب، توجه جدی مردم را می طلبد/ همه روستاها باید از آب آشامیدنی سالم برخوردار باشند

صرفه جویی در مصرف آب، توجه جدی مردم را می طلبد/ همه روستاها باید از آب آشامیدنی سالم برخوردار باشندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در دیدار سرپرست اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان با اشاره به تغيير الگوی بارش و خشكسالی های اخیر بر صرفه جویی در مصرف آب به ویژه در روستاها تأکید نمود و گفت: باید با فرهنگ سازی در صرفه جویی مصرف آب که توجه جدی مردم به این مسئله را می طلبد، خود را با کم آبی که وجود دارد وفق دهیم.

 

"محمدمهدی خانی زاده" تصریح کرد: هم مردم و هم ما مسئولان با‌ید کم آبی را جدی بگیریم تا در آینده کمبودی در این خصوص نداشته باشیم.

 

وی با تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی گفت: مدیریت مصرف آب شرب در روستاها نیازمند همت مضاعف این اداره برای کنترل میزان آب مصرفی اهالی روستاها می باشد؛ الگوی مصرف باید براساس آبی که وجود دارد تنظیم شود.

 

خانی زاده همچنین با تأکید بر اینکه همه روستاها باید از آب آشامیدنی سالم برخوردار باشند خواستار تسریع در اجرای طرح های آبرسانی به روستاها شد.

 

سرپرست اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان در ابتدای دیدار گزارشی از فعالیت ها، مسائل و مشکلات این اداره مطرح نمود و بیشتر مشکلات را مربوط به قنات ها و کم آبی در روستاهای ییلاقی عنوان نمود.

 

"مجید منصوری فر"  در ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای آبرسانی به روستاها گفت: پروژه ای تحت عنوان آبرسانی به تنگل در حال اجرا می باشد که تاکنون لوله کشی در مسیر روستای کویجان انجام و دو مخزن ذخیره آب احداث شده است؛ انشاا... با بهره برداری از این طرح به سه منطقه در روستاهای همیجان، بهدان و فودیج آب آشامیدنی انتقال خواهد یافت.

 

با کمک هایی که از سوی فرمانداری صورت خواهد گرفت امیدواریم در آینده شاهد بهره مندی بیشتر اهالی روستاها از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی باشیم.