صبحگاه کتاب و کتابخوانی در دبیرستان میلاد بهاباد

صبحگاه کتاب و کتابخوانی در دبیرستان میلاد بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از یزدرسا، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی صبحگاه کتاب و کتابخوانی با حضور رئیس آموزش و پرورش و رئیس اداره کتابخانه های عمومی و مدیرآموزشگاه و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه میلاد بهاباد برگزارشد.

در این مراسم رئیس آموزش و پرورش بهاباد در سخنانی با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت : هفته بزرگداشت کتاب فرصت مناسبی برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه و خانواده هاست و همه باید فرزندان خود را به خواندن مطالعه مفید ترغیب کنند.

حسن عبداللهیان با بيان اينكه كتابخانه‌هاي عمومي متعلق به تمام اقشار جامعه است، گفت: توسعه اين نهاد فرهنگي در جامعه ضروري است.

وی  نهادينه كردن فرهنگ كتابخواني را در جامعه زيربناي توسعه عنوان كرد و افزود: ارتقاي سطح آگاهي، دانش و معلومات اقشار مختلف جامعه امري است كه با كتابخواني ميسر مي‌شود.

رئیس آموزش و پرورش بهاباد بر فراگیری خواندن کتاب بین دانش آموزان تاکید کرد و افزود : با کتاب می توان به ابعاد مختلف اندیشه اسلامی دست پیدا کرد و سعادت خود را تضمین کرد.

وی مهم ترین ابزار تحصیل علم را کتاب و مطالعه دانست و ابراز داشت: مهم ترین ابزار کسب علم کتاب بوده و ترویج و حفظ آن در سایه کتاب ممکن خواهد بود، امروز با تمام پیشرفت‌های موجود و تکنولوژی‌های روز هیچ‌کدام نتوانسته است جای کتاب را بگیرد و کتاب و مطالعه جایگاه خودش را دارد.