صبحگاه مشترک دانش‌آموزان بسیجی در بهاباد برگزار شد

صبحگاه مشترک دانش‌آموزان بسیجی در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ همزمان با اولین روز از هفته بسیج دانش آموزی صبحگاه مشترک دانش آموزان با حضور فرماندار بهاباد، امام جمعه موقت بهاباد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار و جمعی از مسئولین، دانش آموزان و فرهنگیان در محل آموزشگاه ابن سینا بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهارداشت: شهید فهمیده به عنوان پیشقراول ۳۶ هزار دانش آموز دفاع مقدس، در راه انقلاب و اسلام جان خود را فدا کردند تا آرمان های انقلاب در مسیر خود ادامه پیدا کند.

"محمدمهدی خانی زاده" مهمترین وظیفه را گسترش و عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و وفاداری به آرمان های امام راحل و شهیدان عنوان داشت و گفت: انقلاب اسلامی به نوجوانان و جوانان ما هویت بخشید.

وی با بیان اینکه بسیج مجموعه ای از فداکارترین، پاک ترین و از خودگذشته ترین انسان ها است تا آرمان های یک ملت و انقلاب را به سرانجام برسانند گفت: ما هرجا به مشکل برخوردیم با قدرت و تفکر بسیجی مشکلات را از بین بردیم.

خانی زاده اظهار داشت: بسیجی آرمان های ملت را بر خواسته های خود ترجیح می دهد و در راه آرمان های ملت فداکاری می کند؛ این معنی واقعی بسیج و تفکر بسیجی است.

وی با تشریح بخشی از سرگذشت شهید مرحمت بالازاده و استدلالی که داشت و باعث شد امام راحل را توجیه کند تا بتواند به جبهه برود گفت: بسیجی قدرت تفکر و استدلال دارد؛ بسیجی خلاقیت و اعتماد به نفس دارد و در مشکلات با اعتماد به نفس حرکت و راه حل آن را پیدا می کند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به  نیاز کشور به توسعه علمی و پیشرفت های کشور در این زمینه گفت:  رسالت اصلی دانش آموزان بحث علم و تحقیق و دانش اندوزی است.

خانی زاده درپایان خواستار فراخوان دانش آموزی برای ارائه طرح نوآورانه که برای شهرستان یا کشور کارا باشد شد که در این رابطه جایزه نفیسی به برترین طرح اهداء خواهد شد.

گفتنی است اجرای نمایش شهید حسین فهمیده از برنامه های مراسم بود.