شهرستان بهاباد پایلوت آمادگی ستاد مدیریت بحران استان در برابر زلزله

شهرستان بهاباد پایلوت آمادگی ستاد مدیریت بحران استان در برابر زلزلهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ روز چهارشنبه 18 فروردین‌ماه نشست توجیهی و تبادل‌نظر در خصوص برنامه‌های آموزشی دستگاه‌های اجرایی استان با حضور مدیركل مدیریت بحران و كارشناسان آموزش مدیریت بحران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
«محمدحسین امامی» در این نشست آموزشی اظهار داشت: در زمان بحران و وقوع حوادث غیرمترقبه حفظ حیات و جان انسان‌ها بسیار بااهمیت است.
وی نقش آموزش را در مدیریت بحران‌ها بسیار مهم دانست و خاطرنشان كرد: با آموزش است كه می‌توانیم خسارت‌ها و تلفات ناشی از بحران‌ها كاهش دهیم و در برخی موارد نیز با آموزش صحیح از بسیاری بحران‌ها و حوادث خطرآفرین جلوگیری می‌شود.
امامی با تأكید بر اینكه آموزش‌ها باید كاربردی و اثربخش باشند افزود: در سال جاری توجه ویژه‌ای به برگزاری مانورها خواهیم داشت تا نكات آموزشی داده‌شده در عمل نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.
مدیركل مدیریت بحران استان در بخش دیگری از سخنان خود به وقوع زلزله و چندین پس‌لرزه در سال گذشته در شهرستان بهاباد اشاره و تصریح كرد: در سال جاری آمادگی ستاد مدیریت استان در برابر حوادث غیرمترقبه ازجمله زلزله را افزایش‌خواهیم داد و شهرستان بهاباد شهرستان پایلوت ما خواهد بود.
امامی در پایان سخنان خود بابیان اینكه اداره كل مدیریت بحران استان در حوزه آموزش به‌عنوان سه استان برتر كشور معرفی‌شده است از كارشناسان آموزش اداره كل مدیریت بحران استان و سایر دستگاه‌های اجرایی تقدیر و تشكر نمود.
گفتنی است در پایان این نشست از 6 دستگاه برتر استان در حوزه مدیریت بحران و كارشناسان آموزش مدیریت بحران دستگاه‌های اجرایی استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.