شروع عملیات اجرایی گندله سازی بهاباد

شروع عملیات اجرایی گندله سازی بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد با اعلام این خبر گفت: پس از تشریفات مربوط به انجام مناقصه این پروژه، عملیات خاکبرداری، تسطیح و تحکیم خاک محل احداث گندله سازی بهاباد شروع شد. 

عباس اقبال ادامه داد: با برنده شدن شركت نماد راه سازه، امروز این شرکت عملاً کار خود را جهت آماده سازی محل گندله سازی بهاباد شروع نمود که پیش بینی می شود این عملیات حداقل چهار ماه بطول انجامد و در این مدت همزمان اقدامات لازم جهت اجرای خط انتقال برق، آب و گاز نیز شروع خواهد شد. 

وی اعلام نمود در رابطه با احداث کارخانه گندله سازی بهاباد تاکنون اقدامات ذیل صورت گرفته است:

  • انجام و تكمیل گزارش مطالعات ژئوتكنیك(مكانیك خاک) 
  • تكمیل و ارائه اطلاعات آب و هوایی، سرعت باد و زلزله در بیست ساله اخیر و گسل های منطقه به منظور لحاظ نمودن در شرایط طراحی كارخانه.
  • تعیین مشخصات فنی مواد اولیه و آنالیز كنسانتره چادرملو و سنگ آهن معادن بافق و چاه گز برای طراحی محصول به شركت طراح مهندسی اساسی كارخانه 
  • انعقاد قرارداد خرید انشعاب گاز با شرکت گاز استان که تاکنون بالغ بر سیصد و پنجاه میلیارد ریال بعنوان علی الحساب گاز مصرفی و هزینه انشعاب توسط شرکت فولاد غدیر ایرانیان در وجه شرکت گاز پرداخت گردیده یا در حال پرداخت است.
  • انعقاد قرار داد تأمین برق مورد نیاز كارخانه و پرداخت كل مبلغ دیماند و حق انشعاب به مبلغ حدود دویست و پنجاه میلیارد ریال
  • مبادله توافقنامه مشاركت در توسعه پست نخلستان خط ٤٠٠/١٣٢ کیلو ولت با هدف انتقال قدرت به مجتمع گندله سازی بهاباد، تأمین برق مورد نیاز طرح توسعه گندله سازی و همچنین پیش بینی احداث دو كارخانه تولید ٢میلیون تنی جمعا ٤میلیون تن كنسانتره سنگ آهن مورد نیاز گندله سازی بهاباد در آینده در صورت واگذاری پروانه بهره برداری معدن چاه گز و یا مشاركت ایمیدرو با سرمایه گذاری فولاد غدیر به این منظور.
  • تخصیص آب مورد نیاز گندله سازی به میزان 20 لیتر در ثانیه.
  • شروع عملیات تسطیح، خاكبرداری و تحكیم خاك محل احداث كارخانه و تأسیسات توسط شركت نماد راه سازه كه از شركتهای توانمند استان یزد می باشد و تجربه انجام عملیات مشابهی را در گندله سازی چادرملو و شركتهای فولاد غدیر و ارفع را داشته است که پیش بینی می شود این مرحله حدود پنج ماه طول بکشد.